3 najkrajšie pláže v Tureckej riviére

Exotické Turecko každý rok priláka tisícky turistov. Tí, ktorí túto krajinu navštevujú, sa do nej nadšene vracajú opakovane. Jeden z dôvodov sú neopakovateľné pláže, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Väčšina z nich sa nachádza priamo v Tureckej riviére, ktorá patrí medzi tie najnavštevovanejšie miesta. Ak sa teda rozhodnete pre dovolenku v Turecku s odletom z Košíc od Happy Travel, čítajte ďalej, aby ste vedeli kde stráviť tie najúžasnejšie chvíle na pláži.

Pláž so zlatým pieskom a priezračné more

  1. PLÁŽ KONYAALTI


Táto pláž je často označovaná za najkrajšiu v Antalyi. Na rozdiel od väčšiny pláží v Turecku, tu nenájdete biely piesok, ale štrk. Mnohí ľudia síce takto pláže neobľubujú, čo je ale veľká škoda. Nejde síce o najideálnejšie miesto na váľanie sa v piesku, či romantické prechádzky, avšak na druhej strane, štrkové podložie spôsobuje to, že voda v mori je extrémne priezračná a vhodná na kúpanie.

  1. PLÁŽ ALTIKNUM


V tomto prípade ide o klasickú tureckú pláž so zlato sfarbeným pieskom a veľmi dobrým prístupom do mora. Turisti si obzvlášť pochvaľujú čistotu a bohaté služby. Môžete sa povoziť na lodi, alebo využiť možnosť masáže priamo na pláži. Toto miesto je ideálne skôr r pre tých, ktorým neprekáža ruch. keďže ide o pomerne menšiu a zároveň veľmi populárnu pláž, v letnej sezóne doslova praská vo švíkoch.

Piesok s morskou hviezdicou

  1. PLÁŽ CIRALI


Ak hľadáte skôr súkromie a pokojnú atmosféru, tak pláž Cirali je to pravé orechové pravé pre vás. Ide o pláž, ktorá je extrémne dlhá, preto tu len málokedy dochádza k tomu, aby sa turisti tlačili hlava na hlave. Na niektorých miestach nájdete čistý biely piesok, niekde sa nachádzajú aj menšie kamienky. Prístup do vody je na väčšine miest veľmi dobrý, takže tu môžete tráviť spoločné chvíle aj so svojimi ratolesťami. Tie určite ocenia priezračne čisté more, ktoré je ako stvorené aj na potápanie a iné vodné športy.