Ako Google profituje zo smrti mojej dcéry

Jej otec, Andy, rozpráva program Victoria Derbyshire o svojej kampani za to, aby spoločnosť sociálnych médií zodpovedala za materiál, ktorý hostila. Rozhovor o raňajkách v oblasti cestovného ruchu v meste Moneta vo Virgínii sa práve začínal, keď to bolo náhle prerušené zvukom streľby.
Alison, 24, a kameraman Adam Ward, 27, ktorí obaja pracovali pre káblový kanál WDBJ, boli zabití. Ich dotazník prežil.

strach

Strelec, nespokojný bývalý zamestnanec nazvaný Vester Lee Flanagan, nakrúcal ich posledné chvíle a potom ich poslal na sociálne médiá – zábery, ktoré šokovali svet. Neskôr sa zastrelil. Alisonov otec, Andy, sľúbil, že sa nikdy nebude pozerať.
"Verte mi, ľudia sa pýtajú, či to chcem vidieť pomerne pravidelne," hovorí. "Ten druhý deň sa mi o tom pokúšal povedať, že ľudia nerozmýšľajú, ľudia sú tak mrzkí."
"Predstavte si, že ľudská bytosť, niekto hovorí:" Musíte sledovať video o vražde vašej dcéry a povedzte nám, prečo by sme to mali zobrať. "Kto by to urobil iný ako niekto ako Isis, ale Google to robí na svojich platformách.

Ešte horšie je, že Andyho kampaň na ukončenie násilia násilím viedla k tomu, že je cieľom pre zneužívanie online.
Pripomienky ako "keby mala iba zbraň na ochranu" sa objavujú na článkoch, ktoré napísal, teoretici spiknutí zaslali novinku o oslave života Alison, ktorý ju nazval "falošným" na YouTube a dostal hrozby smrti.
Vyhľadávanie Google na meno Alisonu odhaľuje množstvo videí od teoretikov sprisahania vrátane tvrdení, že mala plastickú chirurgiu a že v Izraeli žila tajný život.
Andy odmieta pracovať s trolls a povedal: "Nie je veľa, čo môžete robiť s klávesnicovými bojovníkmi, nebudete sa meniť."

stolování

Obviňuje spoločnosť Google a platformy sociálnych médií, ktoré im umožňujú zdieľať materiál. Verí, že Facebook, Google a Twitter by mali podliehať rovnakej právnej úprave ako poskytovatelia správ v USA.
"Bolo chvíle, kedy by existovala reklama a automatické prehrávanie, aj keď tieto reklamy znižujú, aj keď kliknete na Google, zarábajú peniaze, chcú, aby ste stále klikali, zarábajú z vašich údajov," vysvetľuje.

"Spoločnosť Google profituje z úmrtia mojej dcéry a ja ju neprijmem, čo môžu urobiť pre mňa, stratil som všetko, čo som mal, a nebojím sa im."
Teraz pracuje s klinikou Georgetown University Civil Rights, aby "uvoľnil kladivo na Google" a vyzval ich, aby primerane monitorovali svoje vlastné platformy.
Ak to znova odmieta, členovia Kongresu by mali vstúpiť a poskytnúť dohľad, hovorí.
"Povedzme, že buď s nami môžete pracovať a zobrať si tieto veci – ak nemáte problém, vezmeme vás na súd, nikto to neurobil, budeme ich zodpovedať, senátori to tiež podporujú. bude držať nohy k ohňu. "
Andy tiež bojuje za to, čo nazýval rozumnými reformami v oblasti zbrojných zákonov, aby ich vymanil z rúk mentálne nestabilných ľudí.