Častá dilema svadobčanov: Ako a koho pozvať na svadbu?

Svadba, to je jeden dôležitý a prekrásny moment, no tisíc drobností, ktoré nám dokážu narobiť vrásky. Ako len začať,… venujme sa v tomto článku napríklad tomu, ako vybrať a pozvať hostí, respektíve vytvoriť si pomyselný zoznam, koho na svadbu pozvať s tým, aby sme niekoho nevynechali a dotyčný sa neurazil. Smerujeme tak priamo k tomu, že na svadbe samozrejme nebude chýbať rodinný okruh a pár najlepších kamošov, no ešte stálu sú to kolegovia a dokonca náš šéf.
Tento zoznam možno zvládneme v predstavách, no pravdepodobne ho bude potrebné tiež zrealizovať, k čomu nám môžu pomôcť napríklad vkusné oznámenia https://www.graphicsoul.sk/svadobne-oznamenia/.

novomanželé

Príťažlivé pozvánky by sme tak vyriešené mali, lenže ono je tiež potrebné uvedomiť si, že každého zrejme pozvať nemôžeme. Ak niekto z tohto zoznamu vypadne, rozchodí to. Predsa ho nemôžeme uprednostniť napríklad pred členom blízkej rodiny a dotyčný si daný fakt (dúfam) uvedomí. Začnime ale pekne po poriadku a bolo tak oveľa efektívnejšie, ak by sme sa predovšetkým zamerali na mená, ktoré na tejto svadbe jednoznačne chýbať nesmú. S týmto postupom sa dilema zoznamu prakticky zjednoduší a bude zároveň logickejšia.

Lenže ono sa to ľahšie píše, keď nie som vo vašej koži. Každopádne áno, šéf alebo kolegovia na svadbu prísť môžu, no tu je na mieste zvážiť, či pozvanie berieme len ako akúsi formálnu potrebu alebo je náš šéf a konkrétni kolegovia typ ľudí, ktorých môžeme nazvať priateľmi alebo či s nimi úprimne radi trávime čas a rozumieme si. Pokiaľ áno, okrem najbližších známych na zoznam pripíšte tieto mená symbolizujúce úprimný (nielen pracovný) vzťah. V opačnom prípade tieto mená s ľahkým svedomím vynechajte, svet nespadne a opäť zvolíme metódu od TOP až po samý koniec, pričom sa v konečnom dôsledku zameriame iba na TOP.

manželství

  • Pokiaľ by sa niekoho vaše rozhodnutie dotklo, ľahko to oddôvodníte kapacitnými dôvodmi a pripomeňte, že pokiaľ by tento problém nebol, určite by ste konkrétnu osobu pozvali.