Objavte krásne prírodné scenérie Rakúska

1. Mýtický kruhový turistický chodník Green Ring
Lech-Zürs am Arlberg je okúzľujúca okružná trasa známa ako Green ring. Po ceste sa stretnete so skrytými sochami zobrazujúcimi obrov, čarodejnice a bosorky z rakúskych ľudových rozprávok. Cesta po Rüfikopf kabínovou lanovkou, pohľad na jazero Zürsersee alebo piknik v mystickom lese Sagenwald, to všetko vás pri prechádzke v tejto oblasti čaká.

alpy

2. Vinohradníctvo – oblasť Štajersko
Menej než hodinu jazdy od mesta Graz leží vinohradnícka oblasť štajerských vín. Zastavte sa v miestnej vinárni a vychutnajte si čerstvý chlieb, rovnako ako plátky údeného mäsa, syra, domácej nátierky spolu s sortimentom vín. Obľúbený je Schilcher, vyrobený ako ostré ružové alebo šumivé víno. Zakončite deň navštívením jedného z mnohých mlynov alebo sa vydajte do reštaurácie späť v Grazi a vychutnajte si miestne víno s večerou.

3. Ohromujúci národný park Hohe Tauern
Národný park Hohe Tauern je najväčšou prírodnou rezerváciou v Alpách. Zahŕňa 266 hôr, ktoré stoja na takmer 3000 metroch, 551 jazier a okolo 250 ľadovcov. Najlepším spôsobom, ako zažiť nedotknutú prírodu parku Hohe Tauern je ísť do centra mesta Mittersill a vyraziť na túru so sprievodcom. Objavíte zriedkavé alpské kvety, svišťov, orly v tejto neuveriteľnej a rozprávkovej krajine. Vychutnajte si výhľad z jedného z úchvatných vrcholov Hohe Tauern.

vodopády

4. Najvyššie vodopády v strednej Európe
Pri prechádzaní cez Národný park Hohe Tauern, nemôžete vynechať vodopády Krimml. Patrie medzi najvyššie v strednej Európe a ich čistá sila udivuje a zaslúži si pohľad zblízka. Z dediny Krimml najskôr uvidíte Krimmler Ache, ľadovec, ktorý sa ponorí na tri vrstvy. Pokračujte až do vzdialenosti 1 280 metrov a prídete na silne stredné vodopády. Tu si urobte pauzu v reštaurácii Schönangerl predtým, než vystúpite ešte 1,5 hodiny na vrchol vodopádov. Ak zostane čas, choďte zrelaxovať do susedného vodného parku WasserWunderWelt.