Tá správna voľba pre vás

Pred samotnou kúpou okien do rodinného domu predchádza dôkladný výber. Musíte vyberať aj s vašou manželkou, nakoľko ženy majú na takéto výbery a nakupovanie veľký cit a rozvahu. Ktoré okná vám vydržia aj dvadsať či tridsať rokov, alebo dokonca ešte omnoho viac? Plastové, hliníkové alebo drevené okná? Zo všetkých typov viete vyčariť maximálny úžitok. Pri výbere okien záleží na izolačných vlastnostiach. Do akej prípustnej miery prepustia teplo zvnútra z interiéru a ako dokážu obmedziť hluk prichádzajúci z ulice. Vždy človek váha pri kúpe. Tak to proste v živote chodí. Všetko má svoje klady aj zápory, pre aj proti.

Modern-house-design-2

To sa týka aj materiálov, ktoré sa používajú na výrobu okien. Materiálmi na výrobu okien sú plast, drevo alebo hliník. Je tu možnosť kombinácie medzi nimi. Hliníkové okná sú omnoho drahšie ako plastové. Tu sa odkrýva dilema, či chcete radšej ušetriť a kúpiť si lacnejšie plastové okná, alebo poriadne investovať na celý život a zadovážiť si drahšie hliníkové okná? Ak požadujete nízku cenu a výborné izolačné vlastnosti, práve plastové môžu byť tou dobrou voľbou. Majú tri celoobvodové tesnenia. Dôležitá je aj stavebná hĺbka, ktorá vám napovie o izolačných vlastnostiach rámu, ale aj o tom, aké hrubé izolačné sklo je možné osadiť do krídla okien. Ak rozmýšľate nad veľkými oknami, výber je jednoduchý. Hliníkové okná cena sú tým správnym riešením.

907055143f0f927a2c272ede7397c986

Hliník sa rozhodne menej deformuje a je stabilnejší oproti plastu. Sú vhodné aj ako profil na veľké a ťažké okná. Je pri nich možné mať úzky rám, a tým vytvoríte krajší dizajnový efekt samotných okien a rozhodne viacej svetla pre váš interiér. Nevýhodou hliníkových okien je ich horší index prestupu tepla cez rám okna, čo istotne súvisí s tepelnou vodivosťou hliníka. Ale toto by vás nemalo ovplyvniť. Hliníkové okná umožňujú zaskliť hrubšie izolačné sklá ako plastové okná. Ak ste sa ešte stále nerozhodli, aké okná budú pre váš dom naozaj tými pravými, vyberajte srdcom a nechajte si poradiť od odborníkov priamo v kamennej predajni.