Výber moto prilby musí zodpovedať vašej pravidelnej trase a typu motorky

Motorkár bez prilby pôsobí ako odstrašujúci príklad a koleduje si o pokutu. A to aj v prípade, že jazdí svojim mestom na skútri, respektíve na výkonnostne slabšom motocykli, pričom v prípade rýchlejšej motorky či náročnejšej trasy jazdu bez kvalitnej prilby nechceme vidieť ani len v našich predstavách. Je to príliš veľké riziko, ale takisto sa vytráca komfortná stránka jazdy a celkový pôžitok z nej.Motorkári, zraz, kožená bunda, čierna moto prilba

  • Teda áno, základom nielen bezpečnej, ale tiež pohodlnej a zábavnej jazdy je mať na hlave kvalitnú moto prilbu.

Tohto faktu ste si však určite vedomí a podstatnejšia je skôr otázka, akú moto prilbu vybrať, respektíve aké prevedenie a typ, ktorý musí vyhovovať nielen kritériám pohodlia našej hlavy, ale v prvom rade kritériám našej pravidelnej jazdy.
Ak sa teda pozrieme napríklad na športovú motorku a jazdu po diaľnici, týmto kritériám dokonale vyhovuje uzavretá integrálna prilba, ktorá pokrýva celú hlavu a spravidla má pevnú škrupinu. Okrem toho však môže pôsobiť zaujímavo aj po vizuálnej stránke, čo potvrdzuje aj prilba hjc deadpool Eres-racing.sk.
Naopak ak je vašou pravidelnou trasou mesto, mestečko a jeho okolie a jazdíte na praktickom skútri či vlastne menšom motocykli, šikovnou voľbou je otvorená prilba, ktorá má logicky dokonalé vetranie, nižšiu hmotnosť a takisto prístupnejšiu cenu. Aj tieto dokážu poskytnúť pôsobivý dizajn, najmä modely retro, ktoré sú populárnym aj u jazdcov, čo preferujú chopper alebo cruiser.Červená motorka, vlajky, žena stojí pri motorke
Odlišnou kategóriou sú enduro prilby alebo motokrosové prispôsobené do prírodného off-road terénu, kedy vás môžu zaskočiť rôzne nekomfortné nástrahy. Tieto prilby však myslia na všetko a uchránia vás nielen pred slnečnými lúčmi, ale poskytujú aj kvalitnú ventiláciu a chránia bradu.
Vyklápacie prilby sú svojou spoľahlivosťou veľmi podobné integrálnym, no s tým rozdielom, že ponúkajú praktické predné vyklápanie v oblasti tváre. To je výhoda z viacerých smerov, predovšetkým počas dlhšej jazdy, kedy sa vám určite zažiada dať si prestávku a tento kryt otvoriť.

4/5 - (2 votes)