Aktivity rozvíjajúce osobnosť

  1. Pohyb

Nech už je akýkoľvek, pomáha vám uzdravovať vaše telo po fyzickej stránke. Fyzická stránka človeka je však úzko spojená so psychickou. A presne preto je dôležité, aby sa tieto dve stránky ocitli v harmónii a rovnováhe. Posilní to váš fyzický stav, ale aj duševné zdravie. A ako sa pohybovať? Na svete je mnoho druhov športu. Je to už len na vás.
S pohybom je však úzko spojená aj strava. Je vhodné prijímať hlavne zdravé potraviny, viac vitamínov a vaše telo sa zmení na nepoznanie.

joga

  1. Hudba

Hudba je niečo, pri čom sa každý z nás dokáže uvoľniť. Je mimoriadne všestranná, a každý na svete si dokáže nájsť svoj vlastný štýl. Viete však kedy sa uvoľníte ešte viac? Keď tú hudbu tvoríte vy. Hráte na nejaký nástroj ? Zahrajte si aspoň jednu pieseň ponorte sa do melódie, ktorá sa rozlieha vo vašich ušiach. A čo keď neovládate hru na žiadny hudobný nástroj? Vôbec to nevadí. Stačí si len zaspievať, a je to. Nie je žiadny problém ak spievať neviete, spievate len samy pre seba, pre pohladenie vašej duše.

  1. Kniha

Čo vás dokáže upokojiť viac ako šálka horúcej kávy a dobrá kvalitná kniha? Kniha je niečo, pričom si dokážete rozvíjať kreativitu a fantáziu. Je aj veľa kníh, ktoré vám dokonca zmenia postoj k živote a obrátia ho o stoosemdesiat stupňov. Ponorte sa do príbehu vašej knihy, zabudnite na problémy dnešného dňa, relaxujte a užívajte si silu prítomného okamihu.

identia

  1. Meditácia

Táto činnosť síce nie je pre všetkých, ale radila by som každému z vás, aby ju aspoň raz vyskúšal. Vie vás dokonale uvoľniť, dokážete sledovať svoje myšlienky, a tak ako ich vidíte prichádzať, ich necháte aj odchádzať. Viete si privolať rôzne veci, ktoré by zaplnili prázdno vo vašom živote, a takisto aj posilňujete silu vášho ducha. Zo začiatku si môžete pozrieť alebo pustiť nejaké videá na YouTube a uvidíte, či vás to osloví alebo nie.
Existuje veľa spôsobov ako sa nájsť a rozvíjať sa. Potrebné je len chcieť. Tak držím palce a hľadajte!