Zábavné hry na party

Určite to poznáte, je víkend a príde k vám na návštevu partia priateľov, prípadne máte domácu oslavu. Okrem klebetenia a prípadného popíjania hľadáte možnosť ako sa zabaviť a poriadne nasmiať, na to vám môžu poslúžiť rôzne hry, ktoré sú určené pre viac osôb, a s ktorými spestríte nudný večer.

koktejly

1, Spoločenská hra Activity
Známa spoločenská hra vie rozprúdiť vždy zábavu. Úlohy pri ktorých musíte kresliť, vysvetľovať spoluhráčovi nejaký predmet alebo zahrať pantomínu sú aktivity, ktoré vás zaručene rozosmejú.

2, Módna prehliadka
Spravte si s priateľmi módnu prehliadku! Avšak nie takú obyčajnú, ale skúste niečo kreatívne, pričom sa musíte napríklad obliecť iba z vecí ako napríklad záclony, deky a podobne alebo sa musíte obliecť do určitého štýlu. Prípadne skúste si zahrať, že sa chlapi musia prezliecť za ženy a ženy za chlapov. Nakoniec sa môžete ešte aj ohodnotiť a určite sa pri tom zabavíte.

3, Karaoke
Nemusíte mať doma profesionálnu deejeskú zostavu na to, aby ste si mohli zaspievať a spraviť domácu karaoke. Na internete je veľa pesničiek nahratých bez spevu, kde vám bežia dole slová a melódia, čiže si ich môžete pustiť a spraviť si malú karaoke súťaž aj u vás v obývačke. Nakoniec sa podobne ako pri módnej prehliadke môžete vzájomne ohodnotiť.

4, Kreslenie
Podobne ako v hre Activity, môžete skúsiť kreslenie ako hru samostatne. Určite si, čo musíte nakresliť, rozdeľte sa do družstiev a potom sa len zabávajte nad výtvormi, ktoré vzniknú.

oslava

5, Šaráda
Táto hra je založená na hádaní. Jeden človek si vymyslí hocijaké slovo a ostatný musia hádať o aké slovo sa jedná, s tým že dotyčný môže na otázky odpovedať iba slovami áno alebo nie.

6, Twister
Stará známa hra Twister je hra trošku aktívnejšia, nakoľko sa pri nej niekedy aj zapotíte. Princípom hry je umiestňovať ruky a nohy na farby na koberčeku, ktoré sa vytočia v rulete. To by však nebolo problémom, avšak na koberčeku ste spolu s ďalšími spoluhráčmi, takže niekedy sa poriadne zapletiete, no a vyhráva ten, čo udrží stabilitu a nespadne.

Aktivity rozvíjajúce osobnosť

 1. Pohyb

Nech už je akýkoľvek, pomáha vám uzdravovať vaše telo po fyzickej stránke. Fyzická stránka človeka je však úzko spojená so psychickou. A presne preto je dôležité, aby sa tieto dve stránky ocitli v harmónii a rovnováhe. Posilní to váš fyzický stav, ale aj duševné zdravie. A ako sa pohybovať? Na svete je mnoho druhov športu. Je to už len na vás.
S pohybom je však úzko spojená aj strava. Je vhodné prijímať hlavne zdravé potraviny, viac vitamínov a vaše telo sa zmení na nepoznanie.

joga

 1. Hudba

Hudba je niečo, pri čom sa každý z nás dokáže uvoľniť. Je mimoriadne všestranná, a každý na svete si dokáže nájsť svoj vlastný štýl. Viete však kedy sa uvoľníte ešte viac? Keď tú hudbu tvoríte vy. Hráte na nejaký nástroj ? Zahrajte si aspoň jednu pieseň ponorte sa do melódie, ktorá sa rozlieha vo vašich ušiach. A čo keď neovládate hru na žiadny hudobný nástroj? Vôbec to nevadí. Stačí si len zaspievať, a je to. Nie je žiadny problém ak spievať neviete, spievate len samy pre seba, pre pohladenie vašej duše.

 1. Kniha

Čo vás dokáže upokojiť viac ako šálka horúcej kávy a dobrá kvalitná kniha? Kniha je niečo, pričom si dokážete rozvíjať kreativitu a fantáziu. Je aj veľa kníh, ktoré vám dokonca zmenia postoj k živote a obrátia ho o stoosemdesiat stupňov. Ponorte sa do príbehu vašej knihy, zabudnite na problémy dnešného dňa, relaxujte a užívajte si silu prítomného okamihu.

identia

 1. Meditácia

Táto činnosť síce nie je pre všetkých, ale radila by som každému z vás, aby ju aspoň raz vyskúšal. Vie vás dokonale uvoľniť, dokážete sledovať svoje myšlienky, a tak ako ich vidíte prichádzať, ich necháte aj odchádzať. Viete si privolať rôzne veci, ktoré by zaplnili prázdno vo vašom živote, a takisto aj posilňujete silu vášho ducha. Zo začiatku si môžete pozrieť alebo pustiť nejaké videá na YouTube a uvidíte, či vás to osloví alebo nie.
Existuje veľa spôsobov ako sa nájsť a rozvíjať sa. Potrebné je len chcieť. Tak držím palce a hľadajte!

3 najkrajšie pláže v Tureckej riviére

Exotické Turecko každý rok priláka tisícky turistov. Tí, ktorí túto krajinu navštevujú, sa do nej nadšene vracajú opakovane. Jeden z dôvodov sú neopakovateľné pláže, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Väčšina z nich sa nachádza priamo v Tureckej riviére, ktorá patrí medzi tie najnavštevovanejšie miesta. Ak sa teda rozhodnete pre dovolenku v Turecku s odletom z Košíc od Happy Travel, čítajte ďalej, aby ste vedeli kde stráviť tie najúžasnejšie chvíle na pláži.

Pláž so zlatým pieskom a priezračné more

 1. PLÁŽ KONYAALTI


Táto pláž je často označovaná za najkrajšiu v Antalyi. Na rozdiel od väčšiny pláží v Turecku, tu nenájdete biely piesok, ale štrk. Mnohí ľudia síce takto pláže neobľubujú, čo je ale veľká škoda. Nejde síce o najideálnejšie miesto na váľanie sa v piesku, či romantické prechádzky, avšak na druhej strane, štrkové podložie spôsobuje to, že voda v mori je extrémne priezračná a vhodná na kúpanie.

 1. PLÁŽ ALTIKNUM


V tomto prípade ide o klasickú tureckú pláž so zlato sfarbeným pieskom a veľmi dobrým prístupom do mora. Turisti si obzvlášť pochvaľujú čistotu a bohaté služby. Môžete sa povoziť na lodi, alebo využiť možnosť masáže priamo na pláži. Toto miesto je ideálne skôr r pre tých, ktorým neprekáža ruch. keďže ide o pomerne menšiu a zároveň veľmi populárnu pláž, v letnej sezóne doslova praská vo švíkoch.

Piesok s morskou hviezdicou

 1. PLÁŽ CIRALI


Ak hľadáte skôr súkromie a pokojnú atmosféru, tak pláž Cirali je to pravé orechové pravé pre vás. Ide o pláž, ktorá je extrémne dlhá, preto tu len málokedy dochádza k tomu, aby sa turisti tlačili hlava na hlave. Na niektorých miestach nájdete čistý biely piesok, niekde sa nachádzajú aj menšie kamienky. Prístup do vody je na väčšine miest veľmi dobrý, takže tu môžete tráviť spoločné chvíle aj so svojimi ratolesťami. Tie určite ocenia priezračne čisté more, ktoré je ako stvorené aj na potápanie a iné vodné športy.

Svadobné detaily

Tak a v takejto fáze sa nachádzam ja. Nie v tej, že všetko chcem nakúpiť, ale skôr naopak. Všetko chcem vyrobiť. Nad kadejakými maličkosťami rozmýšľam ako by sa dali po domácky s minimom financií vyrobiť. Môžem vám teda spísať inšpiračný zoznam toho, čo sa chystám alebo čo už som vyrobila:

svatba

 • Svadobná ŠPZ– Toto je veľmi strastiplná téma – či áno alebo nie. Dôvodom môže byť hlavne to, že nikdy neviete, či vás nezastavia policajti, ktorí vás budú chcieť pokutovať. O tom ako sa vyhnúť pokute, som sa bohužiaľ nedočítala. Jedine som zistila, že keď už budete trvať na svadobnej špzetke, tak aby ste si tú skutočnú dali na viditeľné miesto v aute. Za sklo napríklad. Hádam by to bola pre pánov policajtov poľahčujúca okolnosť. Ale pre istotu si pribaľte pár eur na pokutu.
 • Svadobné oznámenia –Dnes už existuje kopec rôznych programov na výrobu tlačovín od výmyslu sveta. Netreba ovládať náročné programy, zvládnete spraviť oznámenie aj v jednoduchých programoch. Poznám dievča, ktoré si spravilo svadobné oznámenie v power pointe a dokonca od nej ten návrh odkúpili tí, čo jej dané oznámenie tlačili. Takže do tejto kategórie patria všetky tlačoviny, nielen svadobné oznámenie. Keď už máte jedno, stačí to trochu prerobiť a máte aj iné.
 • Svadobné poháre –Deti majú toľko farieb na sklo… A keď aj nie, tak jedny kúpte a potom ich môžete podarovať najbližšiemu dieťaťu, ktoré máte k dispozícii. Dnes existuje na internete toľko krásnych inšpirácii, že by som si mala problém aj vybrať. Navyše dosť ušetríte a namiesto dvoch pohárov môžete kúpiť celú sadu a ešte vám aj zvýšia peniaze.
 • Darčeky pre hostí –Nie je nič krajšie ako keď si poctíte svojich hostí tým, že im vyrobíte vlastnoručne darčeky. Tie si budú vážiť oveľa viac ako nejaké kupované čokoládky, perníky, sviečky, či magnetky, ktoré len zavadzajú na chladničke.

manželé

Tri bodky píšem preto, lebo takto by sa dalo pokračovať do zbláznenia… Na svadbu sa takmer všetko dá vyrobiť. Nezabúdajte však na to, že by tam nemuselo byť toho moc veľa, aby to už nebolo moc gýčové. Ale je to vaša svadba, tak si užite svadobné plánovanie ako to najviac ide. Viac krát sa to už nemusí opakovať JKiež by sa nie..:)

Ako pôsobiť sympatickým dojmom behom prvých 7 sekúnd

K tomu, aby ste na neznámeho človeka zapôsobili dobrým dojmom, máte údajne iba 7 sekúnd. Samozrejme, človek svoje kvality môže preukázať aj po mesiacoch či po rokoch, ale bavíme sa o tzv. sympatiách „na prvý pohľad“, kedy je vám skrátka niekto sympatický ešte skôr, než sa s ním pustíte do dialógu. Chceli by ste takýmito sympatiami žiariť na prvý pohľad aj vy? Prvých sedem sekúnd by ste tak mali využiť naplno. Ako konkrétne?

přátelství

Sedem sekúnd je naozaj krátka doba, no aj za tak krátku dobu dokážeme vyjadriť určité znaky, ktoré o nás druhému niečo napovedia. Bolo by naozaj smiešne behom siedmich sekúnd opísať, čo presne k dotyčnému, ktorého vidíme prvýkrát cítime, ale určité (a možno podstatné) črty tu isto sú. Veď si prestavte opačný prípad, kedy na vás cudzia osoba čumí s agresívnym alebo nahnevaným pohľadom. Vyvolá to u vás určite viacero nepríjemných pocitov. My sa však pochopiteľne zameráme na tú druhú stránku, teda ako pôsobiť sympaticky a budiť dobrý dojem, pričom by ste mali stihnúť nasledovné:

Očný kontakt
Nejde iba o ďalšiu frázu, ale očný kontakt s druhou osobou je skutočne dôležitý a pôsobí úprimnejšie, než akákoľvek iná grimasa, ktorá môže byť falošná. Samozrejme, dlhé pozeranie do očí vyvoláva agresivitu, preto ho nezabúdajte regulovať a držať jeho nenútenú, príjemnú dĺžku s prestávkami.

Úsmev
Úsmev pochopiteľne musí byť, a pokiaľ by som ho nespomenul, tento článok by vynechal základnú vec. Nenútený úsmev pochopiteľné vyvolá príjemnú atmosféru a nezabudnite- Ľudia v podvedomí dokážu druhých škatuľkovať práve podľa toho, ako sa vedľa dotyčných cítili prvých sedem sekúnd. Úsmev je tak veľmi silnou zbraňou.

efekt

Skromnosť
Pokiaľ vám nejde v prvom rade o to, aby ste ukázali, kto je tu king alebo rambo, ale ide vám o imidž sympatického človeka, potom toho druhého pozdravte s dávkou skromnosti, určite nie ako generál či boss. Človeka vedľa vás skromnosť príjemne zohreje a bude sa pri vás cítiť bezpečne.

Metalová smršť v Košiciach a Seredi!

Táto americká hudobná skupina, pochádzajúca z floridského mesta Jacksonwille v USA, bola založená v roku 1994. V súčasnosti hrá v zložení Fred Durst(vokály), Sam Rivers(basgitara, vokály), John Otto (bicie, perkusie), Wes Borland(gitara, vokály) a DJ Lethal(mixážny pult). Začala ako undergroundové zoskupenie, odkiaľ sa postupne vypracovala až na výslnie.

koncert

Tvorba spája elementy mnohých múzických žánrov a štýlov, najvýraznejšiu stopu má metalová hudba spojená s prvkami hip hopovej subkultúry. To sa okrem zvuku prejavuje aj v štýle obliekanie, vďaka čomu vyzerajú členovia na pódiu svojrázne, niekedy až bizarne.

Temnými, mrazivými a zároveň energickými skladbami pripomínajú skupinu Korn. Tá je považovaná za jedného z priekopníkov alternatívneho metalu a mala veľký vplyv na formovanie mnohých interpretov vrátane Limp Bizkit.

hudba

Zaznejú na koncertoch nové skladby?
V priebehu novembra kapela ohlásila, že sa chystá po siedmych rokoch nahrať nový album. Podľa vyjadrení by mohol byť hotový už v roku 2019. Nevieme, do akej miery pokročili v nahrávaní, je však málo pravdepodobné, že ho stihnú dokončiť ešte počas koncertnej šnúry. Doteraz sa von dostalo veľmi málo informácií. Napríklad práca v štúdiu nezačala podľa plánu, pretože časť vybavenia bola zničená pri požiari. Fanúšikovia sa ale môžu tešiť na ukážky, pretože niektoré nahrávky budú isto hotové a zoskupenie bude rozhodne chcieť nalákať čo najviac ľudí ešte pred oficiálnym dátumom vydania.

Vystúpenie v Košiciach sa uskutoční 21. júla o 19:00 na Festivalovom námestí 2. O dva dni sa svojich obľúbencov dočká aj Sereď. Akcia prebehne tiež v Amfiteátri a začína o hodinu neskôr ako podujatie na východe Slovenska.Kapela je údajne v najlepších rokoch, hrá im to spolu tak dobre ako nikdy. Sľubuje veľkolepú show plnú efektov a kvalitnej muziky, preto by ste na akcii roka nemali chýbať.

Objavte krásne prírodné scenérie Rakúska

1. Mýtický kruhový turistický chodník Green Ring
Lech-Zürs am Arlberg je okúzľujúca okružná trasa známa ako Green ring. Po ceste sa stretnete so skrytými sochami zobrazujúcimi obrov, čarodejnice a bosorky z rakúskych ľudových rozprávok. Cesta po Rüfikopf kabínovou lanovkou, pohľad na jazero Zürsersee alebo piknik v mystickom lese Sagenwald, to všetko vás pri prechádzke v tejto oblasti čaká.

alpy

2. Vinohradníctvo – oblasť Štajersko
Menej než hodinu jazdy od mesta Graz leží vinohradnícka oblasť štajerských vín. Zastavte sa v miestnej vinárni a vychutnajte si čerstvý chlieb, rovnako ako plátky údeného mäsa, syra, domácej nátierky spolu s sortimentom vín. Obľúbený je Schilcher, vyrobený ako ostré ružové alebo šumivé víno. Zakončite deň navštívením jedného z mnohých mlynov alebo sa vydajte do reštaurácie späť v Grazi a vychutnajte si miestne víno s večerou.

3. Ohromujúci národný park Hohe Tauern
Národný park Hohe Tauern je najväčšou prírodnou rezerváciou v Alpách. Zahŕňa 266 hôr, ktoré stoja na takmer 3000 metroch, 551 jazier a okolo 250 ľadovcov. Najlepším spôsobom, ako zažiť nedotknutú prírodu parku Hohe Tauern je ísť do centra mesta Mittersill a vyraziť na túru so sprievodcom. Objavíte zriedkavé alpské kvety, svišťov, orly v tejto neuveriteľnej a rozprávkovej krajine. Vychutnajte si výhľad z jedného z úchvatných vrcholov Hohe Tauern.

vodopády

4. Najvyššie vodopády v strednej Európe
Pri prechádzaní cez Národný park Hohe Tauern, nemôžete vynechať vodopády Krimml. Patrie medzi najvyššie v strednej Európe a ich čistá sila udivuje a zaslúži si pohľad zblízka. Z dediny Krimml najskôr uvidíte Krimmler Ache, ľadovec, ktorý sa ponorí na tri vrstvy. Pokračujte až do vzdialenosti 1 280 metrov a prídete na silne stredné vodopády. Tu si urobte pauzu v reštaurácii Schönangerl predtým, než vystúpite ešte 1,5 hodiny na vrchol vodopádov. Ak zostane čas, choďte zrelaxovať do susedného vodného parku WasserWunderWelt.

Vodné atrakcie na Slovensku

Návštevnosť kúpalísk či miest, v ktorých sa nachádza voda, stúpa obzvlášť v letných mesiacoch. Voda láka hlavne v horúcom počasí. Niektoré prevádzky sú však navštevované počas celého roka, dokonca aj v zimných mesiacoch. Aquaparky na Slovensku sú kryté, vďaka čomu umožňujú návštevníkom celoročný prístup. Ak teda hľadáte zábavu vo vode, ktorá by vám bola prístupná v akomkoľvek ročnom období, aquaparky sú tou správnou voľbou.

tobogány

Kvalita aquaparkov na Slovensku je porovnateľná s okolitými krajinami

Slovensko je v rámci strednej Európy vychýrené aquaparkami a taktiež aj službami, ktoré ponúkajú. V aquaparkoch sa nielen ovlažíte či zabavíte, ale aj dokonale zrelaxujete a mnohé tiež majú aj gastro služby na vysokej úrovni. Aquaparky sa hodnotia na základe ponuky vodných atrakcií, veľkosti vodnej plochy, ktorú majú návštevníci k dispozícií a ponuky wellness služieb. Súčasťou aquaparkov na Slovensku sú bazény otvorené, ale aj kryté. Vďaka teplej termálnej vode, ktorá sa nachádza v otvorených bazénoch je možné kúpať sa v nich v akomkoľvek ročnom období. Za najobľúbenejšiu atrakciu sa považujú tobogány. V areáloch aquaparkov nájdeme rozličné druhy tobogány v rôznej dĺžke, ktoré v sebe kombinujú adrenalín a zábavu. Zabavia sa na nich nielen vaše deti, ale aj vy. Mnohé tobogány ponúkajú nezabudnuteľný zážitok aj vďaka adrenalínu či špecifickému podsvieteniu, vďaka ktorému na jazdu len tak ľahko nezabudnete. Súčasťou mnohých aquaparkov je aj vodná atrakcia, ktorá je obľúbená po celom svete – bazén s vlnami.

aquapark

Wellness je dôležitou súčasťou aquaparkov na Slovensku

Netreba zabúdať ani na wellness. Ponuku takýchto služieb nájdeme vo väčšine aquaparkov. Pokiaľ sa budú vaše deti zabávať na tobogánoch, vy si môžete dopriať rôzne druhy masáži či skrášľovacích kúr. Vo wellness zónach tiež nájdeme aj horúce vírivky či rôzne druhy sáun, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie človeka. Aj keď sa najčastejšie môžeme stretnúť s klasickou fínskou saunou, mnohé aquaparky majú v ponuke aj iné, napríklad bylinkové.

Aquaparky na Slovensku ponúkajú aj gastro služby na vysokej úrovni

Okrem zábavy a oddychu v aquaparkoch nájdeme aj výborné jedlo. Na výber máme z gastro stánkov, ale rovnako aj z reštaurácií, ktoré majú v ponuke rôzne druhy chutných jedál. Nemusíte sa teda obávať, že ak vyhladnete, nebudete mať ako uspokojiť svoje chuťové bunky. Aquaparky na Slovensku predstavujú kombináciu zábavy, oddychu a gurmánskeho zážitku. Ak chcete aj vy navštíviť nejaký aquapark, na stránke www.nasavoda.sk nájdete rôzne zaujímavé informácie.