Ako si udržať správne držanie tela pri práci v kancelárii

Moderné firemné životy viedli väčšinu ľudí k tomu, aby trávili veľa času za svojím stolom, písali na počítačoch alebo prelievali tony dokumentov. Počas práce si udržujte svoje držanie tela, aby ste neskôr nemali problémy s chrbticou a ostatnými časťami vášho tela.
Možno ste už počuli o udržaní správnej polohy pre udržanie problémov na uzde. Ale ako? Urobte si zdravotnú zónu zo svojho pracovného stola a stoličky.

sezení

 • Nastavte si stoličku, klávesnicu a monitor, aby ste udržali optimálnu polohu, ktorá uvoľní vaše telo.
 • Vstaňte každých 20 minút, aby ste uvoľnili končatiny a dostali ich z rovnakej polohy.
 • Zdvihnite stolný monitor, ale pod ním si ponechajte niekoľko časopisov, aby ste ho dostali na úroveň očí.
 • Použite vankúš na stoličke na podporu spodnej časti chrbta.

Cvičenie pri stole
Ak musíte sedieť dlhú dobu, riskujete, že sa u vás objavia stuhnuté kĺby a slabé tkanivá. Okrem vstávania a prechádzky každých 20 minút, môžete cvičiť pri stole. Môžete pracovať na ramenách, chrbte, nohách a bokoch, zatiaľ čo sedíte pri stole.

 • Udržujte ruky v lone a otáčajte ramená smerom dovnútra a von. Môžete to urobiť trikrát denne, 10 opakovaní v každom smere.
 • Seďte rovno s nohami na podlahe. Zdvihnite jednu nohu z kolena tak ďaleko, ako môžete, a opakujte päťkrát. Urobte to isté s druhou nohou. Robte to trikrát denne.
 • Okrem toho, aspoň dvakrát týždenne si vonku zašportujte – chôdza, beh, jazda na bicykli, plávanie – vyberte si. Získajte aspoň dve hodiny týždenne.

Venujte pozornosť výžive
Fyzická sila nemôže byť získaná alebo udržiavaná bez primeranej výživy. Musíte mať stravu bohatú na všetky prvky, vrátane bielkovín, vitamínov, vápnika, sacharidov a ďalších živín. Uistite sa, že dostanete z nich dobrú výživu. Potraviny bohaté na vápnik zahŕňajú:

meloun

 • Mlieko a iné mliečne výrobky ako syr a jogurt
 • Zelená zelenina
 • Sójové bôby a jej výrobky vrátane tofu
 • Orechy
 • Mnoho druhov rýb a morských plodov

Diéta alebo životný štýl?

Existujú dve skupiny ľudí, ktorí sú postihnutí celiakiou. Ide buď o deti alebo o dospelých, ktorí majú svoj zabehnutí život a kolobeh. U prvej skupiny sa zdá byť zmena stravovania jednoduchšia, na koľko sú pod dohľadom nie len lekárov, ale aj upozornených rodičov. Navyše nemajú vytvorené také silné jedálenské návyky ako ľudia v strednom veku. Oni častejšie odignorujú stanovenú diagnózu a priamo sa tak podieľajú na zvýšení rizika iných chorôb, napríklad Crohnovej choroby alebo až rakoviny hrubého čreva. Ako zmeniť svoj životný štýl bezbolestne?ľudia v reštaurácii.jpg
Všetko je to o zvyku
To vraví nejeden celiatik. Tí, ktorí dlhodobo a prísne podriaďujú svoje chody tomuto ochoreniu, sa stretávajú často s nepochopením. Sami si už totiž zvykli na to, že ich bežné pečivo, akými sú rožky či chlieb, dokonca aj zákusky, nijako nelákajú. Samozrejme, že namiesto toho existujú náhrady, na ktoré sú zvyknutí a sú s nimi oveľa viac stotožnení ako so pšeničnými výrobkami. Presne takýto postoj musia zaujať pacienti s odmietavým rozpoložením. Pomyselne sa prepnúť na iný level, vďaka ktorému si nie len zvyknú, ale budú sami vyhľadávať zdravšiu alternatívu.
Treba vyskúšať všetko
To neplatí len pre malé deti. Pri tejto diéte sa stretnete s novými chuťami, na aké nie ste zvyknutí. Paradoxom ale je, že naše staré mamy z prísad ako je pohánka či pšeno varili oveľa častejšie ako z modernej špaldy. Preto sa netrápte, ak ste v obchode narazili na skvelo vyzerajúci produkt, ktorý vám nechutí. Existuje milión alternatív, no nie všetky vás musia osloviť. Samozrejme, že zo začiatku to môže byť frustrujúce, no v dobe akej žijeme, je mnoho jedál prispôsobených vašim požiadavkám.označenie bezlepkovej diéty.png
Vyhýbajte sa pokušeniam
A to hlavne v prvom roku, kedy si vaša myseľ ešte nezvykla na nový režim. Nevyhľadávajte zbytočne svoje obľúbené jedlá, ktoré si už nemôžete dovoliť. Radšej siahnite po niečom inom, ale osvedčenom. Vyhýbajte sa pekárňam a cukrárňam, kde neponúkajú k pšeničným výrobkom žiadne alternatívy. A nezabudnite oboznámiť aj vašu rodinu a priateľov s premenou, aby vás zbytočne nepokúšali či nenabádali k prerušeniu vášho uzdravenia, ktoré je cieľom.

Hľadáte novú a zaujímavú formu relaxu? A čo takto skúsiť tantrickú masáž

Prakticky každý z nás potrebuje pravidelné uvoľnenie, zrelaxovanie a regeneráciu. Nielen spánkom či chutným jedlom, ale zvykneme siahnuť takisto po rôznych príjemných službách, či už ide o posedenie v reštaurácii, návštevu kina alebo dopriatie si profesionálnej masáže.Kamene s nápisom Relax, Soul, Body

 • A práve pri masážach sa v tomto článku zdržíme o niečo dlhšie.

Je totiž zaujímavé pozrieť sa, že skutočne existuje veľa zaujímavých druhov a praktík, pričom už možno tušíte, že k tým najdiskutovanejším sa radia tantrické masáže, ktoré naberajú na svojej popularite. Takisto sa začína vyvracať mýtus, že ide iba o akési erotické služby. Senzuálne (tantrické) masáže majú hlbšiu podstatu odkazujúcu na prísun čerstvej životnej energie, ktorá pramení z našej sexuality a erotických túžob dvoch pohlaví. Základom všetkého sú zmyselné dotyky, ktorých tajomstvo však môže poznať iba vyškolená masérka.
Ako si plnohodnotne vychutnať tantrickú masáž, jej význam a vplyv (nielen) na naše telo
Základom je uvoľnenie a celková pohoda. K tomu vám výrazne napomôže čisté prostredie a relaxačná atmosféra, ktorú dosiahnete ideálne návštevou tantrického salónu https://bratislavatantra.sk/tantricka-masaz/ spolu so sympatickým personálom. Tu je však potrebné dokázať sa uvoľniť pred cudzími ľuďmi, respektíve masérkou a jej dotykmi. Je možné, že v niektorých prípadoch môže prísť úvodný ostych, avšak profesionálna masérka vás tohto stavu dokáže zbaviť. Každopádne aj tu platí, náš zákazník náš pán a aby masáž prebehla skutočne efektívne, návštevník musí byť dostatočne uvoľnený, tým pádom je pohodlie a priane zákazníka kľúčové.Červená horiaca sviečka, relax
Zákazník si môže určiť mieru, do akej sú mu praktiky komfortné a takisto má na výber z viacerých druhov senzuálnych masáží.
Ide o klasickú tantrickú masáž, ale zaujímavá je napríklad tiež voľba body to body massage, kedy vás masérka masíruje svojim nahým telom. Spomeňme takisto tantra masáž pre páry či ďalšie zaujímavé možnosti, ktoré vám už ale neprezradím. Je totiž lepšie raz zažiť, než stokrát počuť (čítať).

Príznaky, že stal vašim stálym (a jediným) kamarátom STRES

Aj pokiaľ to znie neuveriteľne, nejeden človek sa so stresom skamaráti a začne ho potrebovať. Pravidelne mu odovzdáva svoj čas aj určitú divnú lásku a stáva sa od neho závislý. Niektorí z nás dokonca tento pravidelný adrenalín potrebujú a stáva sa ich pánom, čo je na jednej strane smutné, no na druhej strane nás dokáže vybičovať k zvýšenej aktivite. S efektivitou tejto aktivity je to však otázne, nakoľko životný štýl, kde je dominantnou úlohou potreba stále niečo riešiť a robiť určite musí priniesť výsledky, ale pokiaľ túto hranicu neustrážime, takisto môže veľmi ľahko priniesť aj naprosté vyhorenie či už v pracovnom živote, tak aj v spoločenskom.

deprese

Ako teda spoznáte nebezpečnú hranicu, kedy sa stres stáva vašim nerozlučným kamarátom?
Pracujete nad rámec svojich povinností, pretože chcete!To je ten znak, kedy stres začínate potrebovať a nechcete si predstaviť, že by ste v danú dobu radšej odpočívali. Opäť vravíme na jednej strane o snahe a pracovnom nasadení, čo je síce pozitívna stránka, ale nemá ďaleko od spomenutého vyhorenia.

technika

Najlepšie sa vám pracuje pod tlakom. Ďalší znak, že stres je vašim „priateľom“. Prirodzená túžba odrobiť si svoje základné povinnosti sa vo vás vytráca, nahradil ju istý extrém. Silnejšia droga, ktorá vyžaduje ťažšie pracovné podmienky a väčší tlak. Že nevravíme o závislosti? Tak ako to inak nazvať? Jednoznačne rastúca závislosť!
Zabúdate na ostatných ľudí.Pracovný kolektív, ale aj dobrých kamarátov a možno i rodinu. Nechcete s nimi márniť čas, veď máte povinnosti! Lenže tie tu budú stále a vzťahy také odolné nie sú. A pokiaľ sa vám niekto milosrdne snaží vysvetliť, že je čas na oddych, považujete ho, alebo jeho názor za prekážku vo vašej ceste.
Zabudli ste oddychovať. Všetko je vybavené a práca musí chvíľu počkať. Teraz musíte čakať aj vy. No miesto toho, aby ste sa dokázali uvoľniť ako kedysi, dnes nemôžete prestať myslieť na prácu a svojim spôsobom sa jej už neviete dočkať.