Chcú sa muži depilovať?

Zbavovať sa nežiadúcich chĺpkov, to znie niečo ako vystrihnuté z reklamy pre dámy. Nie je to tak dávno, kedy bola táto téma absolútne tabu a nikto veľmi neriešil, čo na tele má alebo nemá. Revolúcia priniesla so sebou nie len politické a systémové zmeny, ale aj kultúrne. Západ začal našu spoločnosť formovať aj po stránke estetickej. Mnohé ženy tomu prepadli už pred dvadsiatimi rokmi. Byť upravenou znamenalo a stále znamená mať vydepilované rôzne časti tela. Čo to ale znamená pre mužov a ako sa stavajú k tejto otázke oni?muž u kaderníčky.jpg

Rôzne názory

Niektorí sú s hygienickými požiadavkami tak stotožnení, že telo, ktoré je prirodzene porastené automaticky zavrhujú. Medzi najčastejšie problémy udávajú špinu. Čo ale vôbec nie je pravda. Naopak, zdá sa, že ľudia, ktorí holdujú holeniu sa stávajú postupne čoraz viac úzkoprsejšími. Prečo je to tak? Na to, aby ste ich oslnili musíte spĺňať štandardy, ktorými sa pred tým nikto nezaoberal.polonahý muž vonku.jpg
Takéto skupiny existujú aj v tábore chlapov. Tí sú na jednej strane holením posadnutí, no väčšina stále uznáva jednoduchý spôsob života, ktorý si nechcú komplikovať zbytočnými povinnosťami. Pravda je taká, že väčšina mladých reaguje návštevou salónu len na tlak okolia a požiadavky, či už priateľky alebo spoločnosti. Naopak, tí starší často nedajú na ani dobre mienené rady, nie to ešte na novodobé výstrelky. Ženy to vnímajú rovnako. Aj keď sú pod paľbou módy dlhšie, mnohé nechcú, aby sa muži feminizovali. Nemajú rady prehnané snaženie u opačného pohlavia. Právom majú pocit, že to prislúcha dámam. Naopak uznávajú svoju polovičku pre niečo iné ako len oholenú hruď či hladké nohy.
Medzi častými návštevníkmi kozmetičiek sa vyskytujú svetové hviezdy. Napríklad taký Cristiano Ronaldo. Aj tu však môžeme vidieť trend vplyvu okolia. Bez slávy, úspechov a záujmu, by asi netrávil tak veľa času starostlivosťou o svoj zovňajšok.

Dieťa potrebuje cítiť lásku

Je to snáď každému jasné, že dieťa potrebuje cítiť lásku. Od rodičov, starých rodičov, súrodencov, od tiet a strýkov. Už od narodenia ju potrebuje, pretože o tom je život. Čo by s ním bolo, ak by ju od narodenia necítilo? Dieťa si do života berie rôzne veci, zvyky a už od útleho detstva sa učí novým veciam. Nejde iba o to, aby sa dokázalo o seba postarať, aby vedelo komunikovať s ostatnými deťmi, hrať sa s nimi, ale musíme ho taktiež naučiť láske. Mali by sme mu ukázať, ako ju môže dávať, ako ju má prijímať, pretože všetko, čo ho naučíme, si vezme do dospelosti so sebou. Ak chceme, aby z neho vyrástol úžasný láskavý a veselý človek, mali by sme ho to naučiť. Existujú názory, že dieťa by sa nemalo priveľmi objímať a stískať.

sestry.jpg

Ale prečo? Veď predsa ono to potrebuje. Má iba nás a potrebuje byť s nami v kontakte. Deti sa radi objímajú, sú spokojné, ak si ich privinieme a vtisneme im bozk do vlasov, pretože cítia našu rodičovskú lásku. A nie len rodičovskú, ale aj súrodeneckú a podobne. Tak prečo by sme im ju nemali dať? Ak sa to nenaučia, nebude to v nich a ostanú vo vnútri chladné. Nebudú vedieť, ako v budúcnosti prejaviť lásku svojim vlastným deťom, vnúčatám. Takýmto spôsobom dochádza ku ochladzovaniu vzťahov. Nemali by sme to dopustiť a myslím si, že práve malým deťom by sme mali prejavovať toho čo najviac.

matka s dcerou.jpg

Aby si do života odniesli iba tie správne veci, aby dokázali prežiť a rozdávať to, čo sme im ako malým dali my. Vráti sa nám to, keď oni budú dospelé a tiež nás v ťažkých chvíľach budú vedieť objať a už nikdy nepustiť. Dokážu nám zašepkať, že všetko bude dobré, že sa všetko vyrieši. Čo im dáme, to sa nám miliónkrát vráti. Dajme si záležať na tom, čo ich naučíme a čo im poskytneme. Skôr či neskôr sami uvidíme, čo sme naše ratolesti naučili a čo sme im ako malým dali. Určite nám to vrátia, keď to budeme v tých najťažších životných chvíľach najviac potrebovať.

Každodenný nepriateľ

Čo môžeme vnímať pod pojmom stres?
Všeobecne platí, že slovo „stres“ znamená, že na nás všetko padá, všetko sa kopí a všetko prichádza z rôznych strán. Sme preťažení a premýšľame, či sa dokážeme vyrovnať s tlakom, ktorý sa na nás kladie. Stres je teda pocit, že sme pod tlakom.
Špecifickým druhom stresu je pracovný stres. Ako tento druh stresu vníma naše silnejšie pohlavie? Pripúšťajú si ho muži, alebo sa voči nemu správajú ľahostajne? Uvediem niektoré druhy stresu, ktoré sa v pracovnom nasadení môžu vyskytnúť a s ktorými muži často zápasia.

superhrdina.jpg

Sú to:

 • Dlhá pracovná doba tzv. dlhé hodiny
 • Veľké pracovné zaťaženie
 • Tesné termíny
 • Nudná práca
 • Nedostatok zariadení
 • Nedostatok vhodných zdrojov
 • Diskriminácia
 • Slabé vzťahy s kolegami alebo so šéfmi
 • Zlé pracovné prostredie
 • Nedostatočné ohodnotenie a pod.


Existuje vlastne niečo, čo môže ten pracovný stres eliminovať? Môže sa niečo zmeniť? Niečo urobiť, aby to bolo lepšie?
Veľkým stresom pre mužov je určite vedomie, že nemajú solídnu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Často nemôžu svoju kanceláriu opustiť skôr než odbije neskorá večerná hodina. Často si prácu nosia so sebou domov. Často sa od nich očakáva, že budú nonstop k dispozícii. Aby sa zlepšila rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, je veľmi dôležité nastaviť si zrkadlo a pozrieť sa pravde do očí. Je to naozaj v poriadku? Práve preto sa vypracúvajú rôzne flexibilné plány, ktoré mužom umožňujú pracovať, keď je to pre nich najvhodnejšie.
Ďalším možným druhom stresu kľudne môžu byť aj zlé pracovné vzťahy. Veď sa aj hovorí „sto ľudí, sto chutí“. Je úplne samozrejmé, že si človek nesadne so všetkými svojimi kolegami. Dôvodom môže byť iná povaha, iný temperament, iné názory, iný spôsob práce, neschopnosť pracovať v tíme, veľká nadradenosť, ktorá prevláda najmä medzi mužmi. Aby bol akýkoľvek vzťah úspešný, jednotlivci, ktorí sú jeho súčasťou, sa musia navzájom rešpektovať.

Veľmi často sa stáva, že muži majú naozaj veľa práce. A na svojich pleciach nesú až príliš veľkú zodpovednosť. Vytvoriť politiku otvorených dverí, by sa zdal ako skvelý nápad. Muž, aj napriek svojej veľkej hrdosti, by bol pripravený hovoriť napríklad o akýchkoľvek obavách, ktoré môže mať a tým sa určite prehĺbi vzťah so šéfom.
Muž, ako živiteľ rodiny sa často stretáva s obavou, že by mohol stratiť prácu. A to vplýva na mierku jeho stresu, rovnako ako aj odmeňovanie za jeho vykonanú prácu. Všetci pracujú, pretože potrebujú peniaze. A pre muža je najdôležitejšia spravodlivosť. Ak má istotu, že bude naozaj spravodlivo ohodnotený za svoju prácu, aj jeho úsilie sa určite zvýši.

napětí.jpg

Aj napriek tomu, že si muž myslí, že ho naozaj nič nezlomí, je potrebné sa pozrieť na stres ako na nenásytnú pijavicu, ktorá dokáže aj z tak silného pohlavia vysať silu. Muži, pozrite sa na zlú situáciu s humorom, iniciujte pozitívne vzťahy v práci, doprajte si viac oddychu a svoj voľný čas trávte s rodinou.

Každoročná dilema? Kam na dovolenku!

K dispozícii máme plus mínu 20 dní dovolenky, ktorú nám poskytuje zamestnávateľ. Ak sa nechystáte dovolenkovať sami, ale musíte prihliadať aj na potreby ostatných členov posádky, o to ťažšie sa hľadá tá správna dovolenka. Navyše, výber je skutočne rozmanitý. Niektorí začali s hľadaním dovolenky pre rok 2019 už v zime. Neurobili vôbec zlý krok. Práve naopak. V tomto období je možné za výhodné ceny nájsť zaujímavý zájazd, prípadne letenku do rôznych exotických destinácií.

moře

Nekonečné more možností

Slovensko, Chorvátsko, Turecko, Taliansko, Grécko sú veľmi obľúbené krajiny slovenských dovolenkárov. Predovšetkým ich známe letoviská. To, či zvolíte overenú klasiku, alebo skúsite niečo iné, je taktiež predmetom mnohých diskusií. Vaša tohtoročná dovolenkamôže byť aj v jednej z menovaných krajín, ale môže vyzerať aj inak, ako ste zvyknutý. Ak máte tieto krajiny už prechodené, možno je čas pozrieť sa niekde inde.

Čo tak ostať doma?

Dovolenka na Slovensku môže byť tiež jedna z možností. Naša krajina, hoci je malá, ponúka rozmanité možnosti na oddych. Či už aktívne, alebo nie. Hory, jazerá, turistické chodníky, krásne prostredie, wellness, termálne vody a výborné jedlo. To všetko môže obsahovať Vaša dovolenka na Slovensku.

No a ešte slovenské more…

Ak ste už prstom na mape prešli pomaly celý svet, alebo minimálne notoricky známe krajiny, ešte vždy je tu dovolenka v Chorvátsku. Táto krajina nás snáď nikdy neomrzí. A nemá veru ani prečo. Jadranské more je prekrásne, chorvátske mestečká, alebo ospalé dediny tiež. Láskaví ľudia, chutné jedlo a krásna príroda sú samozrejmosťou.

vlny

Ak sa neviete rozhodnúť, skúste si zodpovedať na nasledujúce otázky:

 1. Stanovte si pevný budget.
 2. Odpovedzte si na otázku, či chcete vidieť niečo nové, alebo sa vrátite na už navštívené miesto.
 3. Nechajte si čo najdlhšie otvorenú možnosť výberu;, ak Vás netlačí čas, alebo iné okolnosti.
 4. Chcete cestovať letecky? Autom? Autobusom?
 5. Inšpirujte sa na rôznych cestovateľských webových stránkach a u cestovateľských blogerov.
 6. Koľko hodín ste ochotný stráviť cestovanímkým dorazíte do cieľovej destinácie?

Aj muži chcú schudnúť

Možno o tom, toľko nerozprávame, ale aj nás mužov nie raz trápia kilogramy navyše. Ak sa snaží schudnúť vaša partnerka, metódy ktoré na to používa, vám ako mužovi, nemusia vôbec pomôcť. Organizmus, totiž funguje u oboch pohlaví trochu inak.

hubnutí

Mužské chudnutie je našťastie o niečo menej komplikované. Priberieme väčšinou preto, že konzumujeme veľa nezdravého, mastného, k tomu sa málo hýbeme a pijeme veľa piva. U žien zohrávajú rolu aj hormóny, či stres. My s takýmito vecami až také problémy nemáme. Ďalšou výhodou nášho pohlavia, sú aj miesta kde sa nám tuk hromadí najviac. Ženy to majú opäť raz komplikovanejšie. Môžu pribrať na nohách, zadku, rukách bruchu, jednoducho všade. Nás ale najviac trápi brucho.

pivo

Čo jesť, čo nejesť a čo robiť

V prvom rade by ste sa mali začať hýbať. Je jedno, pre akú pohybovú aktivitu, alebo šport sa rozhodnete. Mali by ste sa zamerať hlavne na oblasť brucha, s ktorým majú muži problémy najčastejšie. Povestné pivné brucho!
To, že pivo prispieva k nadváhe, nie je len povera. Je to naozaj tak. Netýka sa to však len piva, ale všetkého alkoholu, z toho tvrdého sa dokonca priberá ešte viac. ak chcete schudnúť, obmedzte alkohol na minimum. Ak už neviete vydržať bez jedného chladeného, čapovaného, tak sa do krčmy vyberte aspoň na bicykli.
Ďalším úskalím je nevhodná strava. Vyprážané mäso, k tomu hranolčeky a ešte nejaký ten sladký nápoj na obed. Začnite jesť viac zeleniny. Nemusíte prestať jesť všetko mastné a plné tukov. Zamerajte sa hlavne na prílohy, tie by mali byť ľahšie, takže zeleninové.

hmotnost

Pri chudnutí nezabúdajte na riadny zdroj proteínov, teda bielkovín. Veľa ľudí si totiž myslí, že bielkoviny môžu za nadváhu. Za ňou ale stoja tuky. Proteíny sú naopak pre telo veľmi dôležité a navyše z nich naozaj nepriberiete. Dobrým zdrojom sú napríklad vajíčka. Takže na raňajky si ich pokojne pripravujte aj naďalej.

Pozor na čistenie uši vatovou tyčinkou

Je ťažké odolať pokušeniu vyčistiť si uší vatovými tyčinkami, napriek varovaniam na etikete a zdravotným expertom, ktorí nám hovoria inak. Avšak tento takmer smrteľný prípad môže zmeniť váš názor.

Anglický muž prisahal, že sa mu začala vyvíjať infekcia, ktorá sa šírila z jeho sluchu do sliznice jeho mozgu, po čistení uši bavlnenými tampónmi.

poslech

31-ročnému mužovi sa začala tvoriť infekcia po tom, čo špička vatovej tyčinky, ktorú použil, uviazla v zvukovode. Tento prípad bol publikovaný aj v BMJ Case Reports.

Prežíval záchvaty, bolesti hlavy, bolesť ucha a výtok pred tým, ako musel ísť do nemocnice.

Malé množstvo bavlny sa ukázalo, ako spúšťač ťažkej ​​bakteriálnej infekcie, ktorá postupovala až do vnútra jeho lebky a až do sliznice jeho mozgu, povedal hlavný člen lekárskeho tímu Dr. Alexander Charlton, ktorí sa podieľali na liečbe muža v University Hospital Coventry v Anglicku.

U pacienta sa zistilo, že má nekrotizujúcu otitis externa, infekciu v mäkkom tkanive oblasti z vonkajšej strany ucha do ušného bubienka. Po takmer týždni v nemocnici sa podarilo infekciu zastaviť a muž nebude mať dlhodobé problémy so sluchom.

Charlton mu však nariadil, aby už nepoužíval bavlnené puky v ušiach a upozornil, že sú spojené s infekciami a prepichnutými ušnými bubnami. Môžu spôsobiť len problémy.

Lekári uznávajú, že bavlnené puky sú obľúbeným nástrojom na čistenie uší medzi laikmi. „Myslím si, že väčšina ľudí ich využila na odstránenie ušného mazu,“ povedal Joe Kosterich pre Virtual Medical Center.

zvuk

Ana Kim, MD, riaditeľka otologického výskumu na Columbia University Medical Center tiež uviedla, že odstránenie ušného mazu môže spôsobiť náchylnosť uší k infekciám. „Udržiava vlhkosť vonkajšieho ušného kanálika, čo umožňuje bunkám kože, aby boli zdravé a umožnili bunkám pokračovať v úniku kožných nečistôt,“

Dajte si pozor, aby sa obyčajné vatové tyčinky nestali zdrojom veľkých komplikácií.

Neznášam svoje budíky!

Každá automobilová firma sa snaží byť originálna, priniesť niečo nové, ale zároveň, aby bolo jasné, že nekopírovala inú konkurenčnú firmu. Takto sa vymýšľajú stále nové a niekedy až príliš prekombinované dizajny na prístrojových paneloch našich automobilov.

palubní deska

Klasické budíky

Medzi stále najobľúbenejšiu kategóriu palubných prístrojových dosiek patria takzvané štandardné ručičkové budíky. Najčastejšie sa jedná o štyri kruhové ukazovatele, dva veľké a dva menšie. Ako prvý ukazovateľ je samozrejme okamžité rýchlosť automobilu. Druhý ukazovateľ býva najčastejšie otáčkomer. Dva menšie ukazovatele bývajú zväčša ukazovateľ teploty motora a ukazovateľ paliva. Občas bývajú rôzne obmeny, napríklad ukazovateľ teploty motora neukazuje teplotu kvapaliny, ale teplotu oleja. Alebo otáčkomer je umiestnený v strede panelu ako najväčší a hlavný budík a aktuálna rýchlosť má nižšiu prioritu. S tým sa niekedy stretneme u športových automobiloch v komerčnej sfére.

Digitálne budíky

Tento typ prístrojovej dosky automobilov nie je veľmi obľúbený. Niektoré automobilky ich však napriek tomu stále dosadzujú do svojich automobilov. Pochopiteľne, ide o oveľa lacnejšie riešenie, ktoré vyžaduje nižšie náklady. A možno tieto firmy argumentujú ešte aj jeho modernosť, aj keď objektívne by sme takýto budík už v dnešnej dobe moderným nenazvali. Ale to nevadí. V každom prípade, keď si sadneme do takého auta, ktoré má digitálny budík, s najväčšou pravdepodobnosťou môžeme očakávať jeden veľký displej, na ktorom sa rôzne graficky zobrazuje ukazovateľ rýchlosti, otáčok, paliva a iných parametrov.
Kombinované ukazovatele a kombinované prístrojové dosky, teda čiastočne digitálne a čiastočne ručičkové sú tým kompromisom medzi cenou a estetickým prevedení prístrojovej dosky.

bmw

Tieto automobily majú najčastejšie hlavné ukazovatele, ako rýchlosť a otáčky stále ručičkové a iné parametre sú zobrazované digitálne. Môžeme objektívne tvrdiť, že takýto prístup vôbec nevadí, pokiaľ sa jedná o ekonomicky úsporný automobil. Určite si však takéto riešenie nevieme predstaviť niektorých vychytených automobilkách, či drahších automobilov.
Vodiči stále radšej siahajú po chrómových a krásne podsvietených ručičkách prístrojových dosiek, ako po jednom digitálnom paneli.

Depresia nechodí po horách ale aj po mužoch

Depresia je skloňovaná viac so ženským pohlavím. To ale neznamená, že sa netýka aj mužov. Niektorí odborníci zastávajú názor, že v skutočnosti touto chorobou trpí takmer rovnaké percento mužskej populácie. Problémom je to, že muži o svojich pocitoch nehovoria až tak často. Lepšie povedané, táto zvláštna vec, je im do hlavy vtĺkaná už od detstva. „Si chlap! Niečo predsa vydržíš.“ Alebo „Nefňukaj ako baba!“. Takéto „motivačné“ vety poznáme veľmi dobre. Ak cítite, že necítite vo svojej koži, nehanbite sa vyhľadať pomoc odborníka. Depresia je totiž choroba ako každá iná.

deprese

U mužov, počas života dochádza k menším hormonálnym zmenám. To je druhý dôvod, prečo psychiatri liečia skôr ženy. Hormóny však nie sú jediným dôvodov, prečo táto choroba prepukne. Depresia môže vzniknúť aj pri dlhodobej frustrácii. Problémy v práci, rodine, či vzťahoch. Pretrvávajúci pocit menejcennosti, neschopnosť zarobiť peniaze, či uspokojiť svoju partnerku. To je len zopár vecí, ktoré môžu u muža vyvolať duševnú chorobu.

Prejavy depresie u mužov, sa od tých ženských výrazne líšia. Aspoň to tak tvrdia odborníci z tohto oboru. Ženy sú skôr plačlivé, trpia častými zmenami nálad, sú viac podráždené, utiahnu sa do seba, prestávajú komunikovať s okolím, nemajú záujem o intímny život, alebo sa začnú zanedbávať a o okolitý svet nejavia žiaden záujem. Muži to majú presne naopak. Ich správanie je skôr nadmieru extrovertné. Často siahnu po konzumácii alkoholu, alebo drog. Pritom nepoznajú mieru a neraz to s týmito neduhmi preháňajú až do chorobného stavu. Niektorí začnú vyhľadávať adrenalínové situácie. Najčastejšie ide o adrenalínové športy, rýchlu jazdu autom, alebo iné nezodpovedné činnosti. Časté striedanie partneriek, a neschopnosť vydržať v stálom vzťahu, môže taktiež napovedať o depresii.

smutný muž

Je jedno, či ste muž alebo žena. Depresiu nesmiete v žiadnom prípade podceňovať. Každá psychická choroba, priamo vplýva aj na naše fyzické zdravie. Ak ju neriešime, môžeme si privodiť množstvo iných zdravotných problémov.

Herpes zoster, alebo pásový opar

Infekčné ochorenie, ktorého pôvodcom je vírus variacella zoster má názov pásový opar. Možno vám je názov vírusu známy a rozmýšľate, kde ste sa s ním už stretli. Tento vírus spôsobuje ovčie kiahne. Ak ste ich v detstve prekonali viac krát ich už nedostanete. Miesto nich sa ale môžete dostať pásový opar alias herpes zoster.

vakcína

Druhé ovčie kiahne.
Vírus variacelly aj po odznení kiahní môže zostáva v organizme. Je v stave nečinnosti a kým sa neaktivuje ani o ňom nevieme. Spustiť ho môže viacero faktorov

 • Vek – najčastejšie sa môže objaviť okolo 50 – teho roku života. Nemusí prepuknúť u každého, ale niekoho môže prekvapiť aj viac krát za rok.
 • Oslabené imunita – onkologické ochorenia, cukrovka, chrípka, angína,… akékoľvek choroba, ktorá oslabí vašu obranyschopnosť môže viesť k rozvinutiu tejto infekcie.
 • Dlhodobý – chronický stres.
 • Nadmerná psychická (nervové vypätie, stres, tragická udalosť,…) a fyzická záťaž.

Na rozdiel od kiahní, ktoré napadnú celé telo pásový opar zaútočí len na isté oblasti tela. Najčastejšie v oblasti pásu (preto ten názov), vrchnej polovice tela (chrbát a hrudník) a tvár. Červené pľuzgieriky sa môžu objaviť aj v oku čo môže viesť k oslepnutiu.

Príznaky.
Ochorenie sa prejavuje zvýšenou únavou a teplotou. Bolesť hlavy a zimnica vám môžu navodiť dojem, že na vás ide chrípka. Po pár dňoch vás začne postihnuté miesto bolieť. Je to v dôsledku nervu, ktorý je infikovaný vírusom. V tomto mieste sa neskôr objavia červené bodky, z ktorých sa stanú vodnaté pľuzgieriky.
Liečba tohto ochorenia nie je. Používajú sa len prípravky na zmiernenie príznakov, ktoré zmierňujú pocit svrbenia, bolesť, zápal a zabraňujú množeniu vírusu.

bakterie

Nákazlivosť.
Ak ste v minulosti kiahne neprekonali môžete sa variacellou nakaziť od človeka s pásovým oparom. Miesto tohto ochorenia však dostanete ovčie kiahne. Očkovaním proti nim predídete infikovaniu a nehrozí vám ani jedno z týchto ochorení. Ak ste kiahne prekonali nič vám od infikovanej osoby nehrozí.

Nechajte farby, aby Vám podporili náladu!

Skúste sa na chvíľu zamyslieť. Keď ráno vstanete a vyberáte si oblečenie, podľa čoho ho vyberáte? Podľa strihu? Podľa farby? Najčastejšie je to podľa farby. Buď sa zobudíte romanticky naladená, plná pozitívnej energie alebo skôr smutná, bez dobrej https://tv.seznam.cz/program/5399586 nálady. A podľa týchto emócií si volíte aj farbu. Alebo si tento výber prispôsobujete tomu, čo Vás cez deň čaká. Keď idete na pohovor, siahnete po striedmejších farbách, v ktorých sa cítite bezpečne a ktoré by Vás mali trošku upokojiť. Keď idete na party, tak chcete zase kričať. Chcete byť divoškou večera, tak zvolíte červenú farbu. Keď chcete byť za roztomilú, milú, energickú, väčšinou siahnete po žltej.

zeleno-modré světlo

Farby ovplyvňujú naše životy, vďaka farbe môžete zistiť ako sa ten druhý cíti!
A tak je to aj v dome. Takto isto ovplyvňujú farby našich izieb naše emócie. V spálni by mala byť modrá stena. V kuchyni biela, v detskej izbe zelená, či žltá. A takto nejako to funguje aj s osvetlením. Keď máte kvalitné svetlo, je radosť tráviť čas doma. Keď je však zlé, je to určite cítiť! Lenže pri led podsvietení nejde len o intenzitu svetla. Led podsvietenie poskytuje osvetlenie domova pomocou rôznych farieb, ktoré Vám umožnia krajší deň a zlepšia Vaše cítenie. Pomocou led podsvietenia si môžete vyčariť úsmev na tvári a meniť si svetlo a jeho farbu, či intenzitu pomocou pár kliknutí.

modré světlo

Čo teda jednotlivé farby prezrádzajú? Na akú vlnu Vás zanesú?
Biela farba sa hodí do miestností, kde sa nachádza umelecká duša, nakoľko podporuje tvorivosť. Červená farba je farba lásky. Podporuje vášeň, silu energiu a lásku. Zelená farba je skvelá do detskej izby, pokiaľ dieťa študuje. Je upokojujúca a podporuje tak koncentráciu. Modrá farba je výborná do izby, kde chcete pokoj a relax. Žltá farba je výborná tam, kde potrebujete život! Je skvelá do detskej izby, do miestností, kde tvoríte, či len tak trávite čas a chcete sa cítiť výborne.