Každoročná dilema? Kam na dovolenku!

K dispozícii máme plus mínu 20 dní dovolenky, ktorú nám poskytuje zamestnávateľ. Ak sa nechystáte dovolenkovať sami, ale musíte prihliadať aj na potreby ostatných členov posádky, o to ťažšie sa hľadá tá správna dovolenka. Navyše, výber je skutočne rozmanitý. Niektorí začali s hľadaním dovolenky pre rok 2019 už v zime. Neurobili vôbec zlý krok. Práve naopak. V tomto období je možné za výhodné ceny nájsť zaujímavý zájazd, prípadne letenku do rôznych exotických destinácií.

moře

Nekonečné more možností

Slovensko, Chorvátsko, Turecko, Taliansko, Grécko sú veľmi obľúbené krajiny slovenských dovolenkárov. Predovšetkým ich známe letoviská. To, či zvolíte overenú klasiku, alebo skúsite niečo iné, je taktiež predmetom mnohých diskusií. Vaša tohtoročná dovolenkamôže byť aj v jednej z menovaných krajín, ale môže vyzerať aj inak, ako ste zvyknutý. Ak máte tieto krajiny už prechodené, možno je čas pozrieť sa niekde inde.

Čo tak ostať doma?

Dovolenka na Slovensku môže byť tiež jedna z možností. Naša krajina, hoci je malá, ponúka rozmanité možnosti na oddych. Či už aktívne, alebo nie. Hory, jazerá, turistické chodníky, krásne prostredie, wellness, termálne vody a výborné jedlo. To všetko môže obsahovať Vaša dovolenka na Slovensku.

No a ešte slovenské more…

Ak ste už prstom na mape prešli pomaly celý svet, alebo minimálne notoricky známe krajiny, ešte vždy je tu dovolenka v Chorvátsku. Táto krajina nás snáď nikdy neomrzí. A nemá veru ani prečo. Jadranské more je prekrásne, chorvátske mestečká, alebo ospalé dediny tiež. Láskaví ľudia, chutné jedlo a krásna príroda sú samozrejmosťou.

vlny

Ak sa neviete rozhodnúť, skúste si zodpovedať na nasledujúce otázky:

  1. Stanovte si pevný budget.
  2. Odpovedzte si na otázku, či chcete vidieť niečo nové, alebo sa vrátite na už navštívené miesto.
  3. Nechajte si čo najdlhšie otvorenú možnosť výberu;, ak Vás netlačí čas, alebo iné okolnosti.
  4. Chcete cestovať letecky? Autom? Autobusom?
  5. Inšpirujte sa na rôznych cestovateľských webových stránkach a u cestovateľských blogerov.
  6. Koľko hodín ste ochotný stráviť cestovanímkým dorazíte do cieľovej destinácie?