Predikcia Google o internete

Útočí z niekoľkých uhlov. Jedným z nich je predikcia. Spoločnosť Google zisťuje, ako uhádnuť, čo budete chcieť robiť, a potom túto predikciu sprístupní ako okamžitú možnosť.

Táto prediktívna sila zmení spôsob, akým pracujú zamestnanci a manažéri v podnikoch a iných podnikoch. Prediktívny internet urobí pre prácu to, čo urobia vozidlá s vlastným pohonom pre dopravu.google.png

Spoločnosť Google testuje nový nástroj s názvom Odpovedať, ktorý číta, čo vám vaši kolegovia posielajú, a potom navrhne odpovede, ktoré môžete odoslať kliknutím alebo ťuknutím. Môže to znieť ako existujúce inteligentné odpovede spoločnosti Google, ktoré sú zabudované v službách Gmail, Inbox a Allo. Ale Odpovedať je Smart odpovede pre aplikácie tretích strán, v podstate. (Zaregistrujte sa tu pre verziu beta.)

Vieme, že navrhované odpovede sú prispôsobené na základe toho, čo odhaduje a ako by ste to mohli povedať. Spoločnosť túto možnosť využíva pomocou algoritmov, ktoré sledujú, ako komunikujete, kde ste a čo je v kalendári. Pravdepodobne budete mať na výber medzi tromi odpoveďami.

Prvé aplikácie na podporu by mali byť Hangouts, Slack, WhatsApp, Line, WeChat, Facebook Messenger a Twitter. (Odpoveď pre Twitter bude pravdepodobne spočiatku ovplyvňovať iba priame správy a nie verejné odpovede na tweety.)

Odpoveď môžete tiež použiť na plnú automatizáciu odpovedí počas jazdy. Kontakty vám hovoria, že teraz nemôžete chatovať.

Odpovedať dokonca prepíše nastavenie „ticho“ v telefóne, ak vie, že ste neskoro a niekto vám posiela naliehavú správu.

Technologické funkcie sa vyvíjajú, stávajú sa oveľa schopnejšími a rozširujú svoj rozsah. Je jednoduché predpovedať, kam smeruje prediktívna komunikácia.
search.png
Prirodzená technológia za odpoveďou sa bude v budúcnosti určite aplikovať napríklad na marketing typu hromadnej korešpondencie.

Softvér e-mailovej korešpondencie v súčasnosti prispôsobuje konzervované správy pre jednotlivcov, napríklad pridaním mena príjemcu. Ako technologický novinár dostávam každý deň sto takýchto e-mailov. Zvyčajne začínajú slovami „Hej, Mike“, ale niekedy hovoria niečo ako „Hej, FIRSTNAME“.

Budúci softvér hromadnej korešpondencie môže prispôsobiť štýl písania odosielateľa na základe preferencií príjemcu. To by sa dalo určiť aj po dodaní, v takom prípade by odosielatelia nikdy nevedeli, ako bola ich vlastná komunikácia napísaná v konečnej podobe.

Zneužitie fotografií online

Myslím si, že každý z nás už aspoň trochu pozná základné nástrahy internetu a online sveta. O čom sa však hovorí menej je zneužívanie fotografií, možno aj práve tých vašich. Venujem sa modelingu a robím aj hostesku. Nedávno sa mi stala situácia pri ktorej som si uvedomila ako veľmi je tento svet nebezpečný. Videla som inzerát, kde hľadali modelku na maľovanie na telo, známe aj ako „bodypainting“. Platové ohodnotenie bolo zaujímavé a tak som im napísala s cieľom získať viac informácii.binárny systém.jpg
Bližšie informácie mi nepovedali, no neustále mi kládli otázky o výške, rozmeroch atď., neskôr mi napísali, že potrebujú vedieť aký mám typ postavy. Vraj im mám nafotiť prsia, nohy, zadok a ďalšie fotografie a zaslať im to aby mohli vytvoriť návrh na maľovanie. Neskôr som sa zamyslela, že áno je to reálna požiadavka, pretože potrebujú vidieť aký typ postavy mám. No potom ma napadlo, že ja im do správy pošlem svoje nahé fotografie a neviem čo s nimi spravia. Pri práci hostesky musíte často zasielať fotky tváre a postavy. Potom vám to už príde samozrejmé a neuvedomíte si, že za tým môže byť podvod.žena telefón.jpg
Takto získané fotografie môžu použiť na vytvorenie webu so sexuálnym podtónom. Vôbec o tom nemusíte ani len tušiť. No vaše telo uvidí milión ľudí online. Je to smutné, veľmi. Prečo má niekto potrebu takto zneužívať druhých ľudí? Zákernosť dnešnej doby nemá hraníc a preto by ste si dievčatá mali dávať veľký pozor. Všetko čo raz pošlete ostáva navždy v správach! Neviete kedy to na vás niekto vytiahne. Nedávno som videla reportáž, že čím ďalej tým viac mladých ľudí nemá problém si medzi sebou vymieňať nahé fotografie. Ako o tom vedia?
Jasné, že k týmto údajom musí mať niekto prístup. Predstavte si, že nejaký človek si prezerá vaše správy s vašimi priateľmi a pozerá si nahé fotografie, ktoré ste poslali priateľovi. Dávajte si pozor. Nehovorím, že nemáte posielať žiadne fotografie ale na tie najintímnejšie si dávajte veľký pozor.

Internetové hry nemusia deťom len škodiť!

Na internete dnes nájdeme množstvo online hier, cez šport, závody, strieľačky až po logické, hádanky či dokonca hry pre dievčatá. Môžete sa tam dokonca starať o virtuálne zvieratká či celú rodinku. To, či je to pre dieťa vhodným vyplnením voľného času, je na zvážení každého rodiča. Odborníci si však myslia, že za pomoci práve nich deťom hry nemusia len uškodiť, ale i pomôcť.
Ak napríklad dovolíme deťom hrať logické hry, rozvíja to ich myslenie a to hravou formou. Niekedy aj vy, milí rodičia, budete musieť zapojiť rozum, pretože niektoré hádanky dajú naozaj zabrať! Dokonca vás to môže spojiť alebo vnuknúť nápad zakúpiť si spoločenskú hru na doma. Možností je naozaj veľa.

online hry

Ak máte doma dievčatá, pre ne by bolo vhodné starať sa o rodinku. Podvedome to rozvíja ich sociálne myslenie a empatiu. Hoci nejde o realitu, i taká rodina musí mať svoje pravidlá a režim. Hráč sa musí správne rozhodnúť, čo robiť v tej danej situácií a ako sa v konečnom dôsledku zachovať. Pretože každého ďalšieho rozhodnutie môže zmeniť celý dej.
To isté pri strieľačkách alebo tzv. role play game. Ide o hry, kde vlastníte nejakú postavu a vytvárate jej dej. Ak napríklad v hre niekomu pomôžete, môže sa to odraziť na vašom ďalšom živote. Ak naopak, nepomôžete, tiež to môže mať následky. To, aké, uvidíte potom, ako sa bude hra vyvíjať. Tu sa tiež rozvíja detské myslenie a chápanie. Dokonca i to, že každý čin má svoj dôsledok, tak ako i v reálnom živote. Strieľačky, naopak, rozvíjajú schopnosť sústredenia sa a rýchleho reagovania, rozvíjajú logické a strategické myslenie. Dieťa, respektíve hráč si musí vopred premyslieť, ako bude konať, aby sa ubránilo napríklad nepriateľovi.

internetové hry

Hry zamerané na kreslenie zase rozvíjajú fantáziu a kreatívne myslenie. Spoločenské rozvíjajú schopnosť spolupracovať a zniesť i prehru. Vhodné sú i pre menšie deti, no zase netreba to preháňať. Je na každom rodičovi, koľko času je ochotný povoliť svojej ratolesti za počítačom. Určite je však na mieste zvoliť správny výber hry v závislosti od veku dieťaťa, prípadne si sem-tam zahrať spolu s ním.