Internetové hry nemusia deťom len škodiť!

Na internete dnes nájdeme množstvo online hier, cez šport, závody, strieľačky až po logické, hádanky či dokonca hry pre dievčatá. Môžete sa tam dokonca starať o virtuálne zvieratká či celú rodinku. To, či je to pre dieťa vhodným vyplnením voľného času, je na zvážení každého rodiča. Odborníci si však myslia, že za pomoci práve nich deťom hry nemusia len uškodiť, ale i pomôcť.
Ak napríklad dovolíme deťom hrať logické hry, rozvíja to ich myslenie a to hravou formou. Niekedy aj vy, milí rodičia, budete musieť zapojiť rozum, pretože niektoré hádanky dajú naozaj zabrať! Dokonca vás to môže spojiť alebo vnuknúť nápad zakúpiť si spoločenskú hru na doma. Možností je naozaj veľa.

online hry

Ak máte doma dievčatá, pre ne by bolo vhodné starať sa o rodinku. Podvedome to rozvíja ich sociálne myslenie a empatiu. Hoci nejde o realitu, i taká rodina musí mať svoje pravidlá a režim. Hráč sa musí správne rozhodnúť, čo robiť v tej danej situácií a ako sa v konečnom dôsledku zachovať. Pretože každého ďalšieho rozhodnutie môže zmeniť celý dej.
To isté pri strieľačkách alebo tzv. role play game. Ide o hry, kde vlastníte nejakú postavu a vytvárate jej dej. Ak napríklad v hre niekomu pomôžete, môže sa to odraziť na vašom ďalšom živote. Ak naopak, nepomôžete, tiež to môže mať následky. To, aké, uvidíte potom, ako sa bude hra vyvíjať. Tu sa tiež rozvíja detské myslenie a chápanie. Dokonca i to, že každý čin má svoj dôsledok, tak ako i v reálnom živote. Strieľačky, naopak, rozvíjajú schopnosť sústredenia sa a rýchleho reagovania, rozvíjajú logické a strategické myslenie. Dieťa, respektíve hráč si musí vopred premyslieť, ako bude konať, aby sa ubránilo napríklad nepriateľovi.

internetové hry

Hry zamerané na kreslenie zase rozvíjajú fantáziu a kreatívne myslenie. Spoločenské rozvíjajú schopnosť spolupracovať a zniesť i prehru. Vhodné sú i pre menšie deti, no zase netreba to preháňať. Je na každom rodičovi, koľko času je ochotný povoliť svojej ratolesti za počítačom. Určite je však na mieste zvoliť správny výber hry v závislosti od veku dieťaťa, prípadne si sem-tam zahrať spolu s ním.