Aj muži chcú schudnúť

Možno o tom, toľko nerozprávame, ale aj nás mužov nie raz trápia kilogramy navyše. Ak sa snaží schudnúť vaša partnerka, metódy ktoré na to používa, vám ako mužovi, nemusia vôbec pomôcť. Organizmus, totiž funguje u oboch pohlaví trochu inak.

hubnutí

Mužské chudnutie je našťastie o niečo menej komplikované. Priberieme väčšinou preto, že konzumujeme veľa nezdravého, mastného, k tomu sa málo hýbeme a pijeme veľa piva. U žien zohrávajú rolu aj hormóny, či stres. My s takýmito vecami až také problémy nemáme. Ďalšou výhodou nášho pohlavia, sú aj miesta kde sa nám tuk hromadí najviac. Ženy to majú opäť raz komplikovanejšie. Môžu pribrať na nohách, zadku, rukách bruchu, jednoducho všade. Nás ale najviac trápi brucho.

pivo

Čo jesť, čo nejesť a čo robiť

V prvom rade by ste sa mali začať hýbať. Je jedno, pre akú pohybovú aktivitu, alebo šport sa rozhodnete. Mali by ste sa zamerať hlavne na oblasť brucha, s ktorým majú muži problémy najčastejšie. Povestné pivné brucho!
To, že pivo prispieva k nadváhe, nie je len povera. Je to naozaj tak. Netýka sa to však len piva, ale všetkého alkoholu, z toho tvrdého sa dokonca priberá ešte viac. ak chcete schudnúť, obmedzte alkohol na minimum. Ak už neviete vydržať bez jedného chladeného, čapovaného, tak sa do krčmy vyberte aspoň na bicykli.
Ďalším úskalím je nevhodná strava. Vyprážané mäso, k tomu hranolčeky a ešte nejaký ten sladký nápoj na obed. Začnite jesť viac zeleniny. Nemusíte prestať jesť všetko mastné a plné tukov. Zamerajte sa hlavne na prílohy, tie by mali byť ľahšie, takže zeleninové.

hmotnost

Pri chudnutí nezabúdajte na riadny zdroj proteínov, teda bielkovín. Veľa ľudí si totiž myslí, že bielkoviny môžu za nadváhu. Za ňou ale stoja tuky. Proteíny sú naopak pre telo veľmi dôležité a navyše z nich naozaj nepriberiete. Dobrým zdrojom sú napríklad vajíčka. Takže na raňajky si ich pokojne pripravujte aj naďalej.