Ako zvládnuť dve zamestnania naraz

Nie jeden z nás sa v živote dostane do situácie, že potrebuje viac financií. Jedným, a musím povedať, že veľmi dobrý riešením, je nastúpiť do dvoch zamestnaní. Ak sa ale nechcete zblázniť, musíte si vopred vytvoriť presný časový harmonogram a navyše začať vykonávať také zamestnania, ktoré sa nebudú navzájom biť.

hodinky

Nedávno som sa v takejto situácii ocitol aj ja, preto som mal možnosť vyskúšať si to na vlastnej koži. Zo začiatku som si vravel, že to nemôže byť žiaden problém. odkrútim si svojich osem hodín v prvom zamestnaní, prídem domov, naberiem nové sily a hor sa na nočnú šichtu. Jedna z mojich prác bola na plný úväzok, no a tá druhá len ako brigáda. Po dvoch týždňoch som ale zistil, že už takto ďalej nevládzem. Bol som síce odhodlaný vydržať a ešte dopredu som si hovoril, že ma žiadna únava nemôže odradiť, alebo skoliť. Nedostatok spánku, si ale vyžiadal svoju daň a v oboch zamestnaniach som sa cítil ako námesačný. Jednoducho to nefungovalo.

Rozhodol som sa, že si vezmem trochu menej služieb v mojej brigádnickej práci, ktorú som vykonával po večeroch, nociach a víkendoch. Nešlo o nič náročné, obsluhoval som v rýchlom občerstvení. Jediný spôsob, ako tento režim fungoval, bol striktný harmonogram, z ktorého som nesmel vybočiť ani o minútu. Presný čas vstávania, obedu, odpočinku, spánku a tak ďalej. Taktiež som si po chvíli uvedomil, že nemôžem pracovať dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni, takže som sa pokúšal svoje zmeny upraviť tak, aby som mal aspoň deň úplného voľna.

podnikatel

Po finančnej stránke mi toto šialenstvo naozaj pomohlo. Vydržal som takto fungovať niečo cez rok. Keď som si poplatil všetky svoje dlžoby a niečo odložil na horšie časy, opäť som sa vrátil do svojho pôvodného a hlavne jediného zamestnania. Ak sa na niečo podobné chystáte i vy, držím vám palce. Vezmite si ale k srdcu moje rady a pokúste sa úplne nezničiť. Potom vám tie peniaze navyše budú naozaj na nič.