Príznaky, že stal vašim stálym (a jediným) kamarátom STRES

Aj pokiaľ to znie neuveriteľne, nejeden človek sa so stresom skamaráti a začne ho potrebovať. Pravidelne mu odovzdáva svoj čas aj určitú divnú lásku a stáva sa od neho závislý. Niektorí z nás dokonca tento pravidelný adrenalín potrebujú a stáva sa ich pánom, čo je na jednej strane smutné, no na druhej strane nás dokáže vybičovať k zvýšenej aktivite. S efektivitou tejto aktivity je to však otázne, nakoľko životný štýl, kde je dominantnou úlohou potreba stále niečo riešiť a robiť určite musí priniesť výsledky, ale pokiaľ túto hranicu neustrážime, takisto môže veľmi ľahko priniesť aj naprosté vyhorenie či už v pracovnom živote, tak aj v spoločenskom.

deprese

Ako teda spoznáte nebezpečnú hranicu, kedy sa stres stáva vašim nerozlučným kamarátom?
Pracujete nad rámec svojich povinností, pretože chcete!To je ten znak, kedy stres začínate potrebovať a nechcete si predstaviť, že by ste v danú dobu radšej odpočívali. Opäť vravíme na jednej strane o snahe a pracovnom nasadení, čo je síce pozitívna stránka, ale nemá ďaleko od spomenutého vyhorenia.

technika

Najlepšie sa vám pracuje pod tlakom. Ďalší znak, že stres je vašim „priateľom“. Prirodzená túžba odrobiť si svoje základné povinnosti sa vo vás vytráca, nahradil ju istý extrém. Silnejšia droga, ktorá vyžaduje ťažšie pracovné podmienky a väčší tlak. Že nevravíme o závislosti? Tak ako to inak nazvať? Jednoznačne rastúca závislosť!
Zabúdate na ostatných ľudí.Pracovný kolektív, ale aj dobrých kamarátov a možno i rodinu. Nechcete s nimi márniť čas, veď máte povinnosti! Lenže tie tu budú stále a vzťahy také odolné nie sú. A pokiaľ sa vám niekto milosrdne snaží vysvetliť, že je čas na oddych, považujete ho, alebo jeho názor za prekážku vo vašej ceste.
Zabudli ste oddychovať. Všetko je vybavené a práca musí chvíľu počkať. Teraz musíte čakať aj vy. No miesto toho, aby ste sa dokázali uvoľniť ako kedysi, dnes nemôžete prestať myslieť na prácu a svojim spôsobom sa jej už neviete dočkať.