Ako pôsobiť sympatickým dojmom behom prvých 7 sekúnd

K tomu, aby ste na neznámeho človeka zapôsobili dobrým dojmom, máte údajne iba 7 sekúnd. Samozrejme, človek svoje kvality môže preukázať aj po mesiacoch či po rokoch, ale bavíme sa o tzv. sympatiách „na prvý pohľad“, kedy je vám skrátka niekto sympatický ešte skôr, než sa s ním pustíte do dialógu. Chceli by ste takýmito sympatiami žiariť na prvý pohľad aj vy? Prvých sedem sekúnd by ste tak mali využiť naplno. Ako konkrétne?

přátelství

Sedem sekúnd je naozaj krátka doba, no aj za tak krátku dobu dokážeme vyjadriť určité znaky, ktoré o nás druhému niečo napovedia. Bolo by naozaj smiešne behom siedmich sekúnd opísať, čo presne k dotyčnému, ktorého vidíme prvýkrát cítime, ale určité (a možno podstatné) črty tu isto sú. Veď si prestavte opačný prípad, kedy na vás cudzia osoba čumí s agresívnym alebo nahnevaným pohľadom. Vyvolá to u vás určite viacero nepríjemných pocitov. My sa však pochopiteľne zameráme na tú druhú stránku, teda ako pôsobiť sympaticky a budiť dobrý dojem, pričom by ste mali stihnúť nasledovné:

Očný kontakt
Nejde iba o ďalšiu frázu, ale očný kontakt s druhou osobou je skutočne dôležitý a pôsobí úprimnejšie, než akákoľvek iná grimasa, ktorá môže byť falošná. Samozrejme, dlhé pozeranie do očí vyvoláva agresivitu, preto ho nezabúdajte regulovať a držať jeho nenútenú, príjemnú dĺžku s prestávkami.

Úsmev
Úsmev pochopiteľne musí byť, a pokiaľ by som ho nespomenul, tento článok by vynechal základnú vec. Nenútený úsmev pochopiteľné vyvolá príjemnú atmosféru a nezabudnite- Ľudia v podvedomí dokážu druhých škatuľkovať práve podľa toho, ako sa vedľa dotyčných cítili prvých sedem sekúnd. Úsmev je tak veľmi silnou zbraňou.

efekt

Skromnosť
Pokiaľ vám nejde v prvom rade o to, aby ste ukázali, kto je tu king alebo rambo, ale ide vám o imidž sympatického človeka, potom toho druhého pozdravte s dávkou skromnosti, určite nie ako generál či boss. Človeka vedľa vás skromnosť príjemne zohreje a bude sa pri vás cítiť bezpečne.