Metalová smršť v Košiciach a Seredi!

Táto americká hudobná skupina, pochádzajúca z floridského mesta Jacksonwille v USA, bola založená v roku 1994. V súčasnosti hrá v zložení Fred Durst(vokály), Sam Rivers(basgitara, vokály), John Otto (bicie, perkusie), Wes Borland(gitara, vokály) a DJ Lethal(mixážny pult). Začala ako undergroundové zoskupenie, odkiaľ sa postupne vypracovala až na výslnie.

koncert

Tvorba spája elementy mnohých múzických žánrov a štýlov, najvýraznejšiu stopu má metalová hudba spojená s prvkami hip hopovej subkultúry. To sa okrem zvuku prejavuje aj v štýle obliekanie, vďaka čomu vyzerajú členovia na pódiu svojrázne, niekedy až bizarne.

Temnými, mrazivými a zároveň energickými skladbami pripomínajú skupinu Korn. Tá je považovaná za jedného z priekopníkov alternatívneho metalu a mala veľký vplyv na formovanie mnohých interpretov vrátane Limp Bizkit.

hudba

Zaznejú na koncertoch nové skladby?
V priebehu novembra kapela ohlásila, že sa chystá po siedmych rokoch nahrať nový album. Podľa vyjadrení by mohol byť hotový už v roku 2019. Nevieme, do akej miery pokročili v nahrávaní, je však málo pravdepodobné, že ho stihnú dokončiť ešte počas koncertnej šnúry. Doteraz sa von dostalo veľmi málo informácií. Napríklad práca v štúdiu nezačala podľa plánu, pretože časť vybavenia bola zničená pri požiari. Fanúšikovia sa ale môžu tešiť na ukážky, pretože niektoré nahrávky budú isto hotové a zoskupenie bude rozhodne chcieť nalákať čo najviac ľudí ešte pred oficiálnym dátumom vydania.

Vystúpenie v Košiciach sa uskutoční 21. júla o 19:00 na Festivalovom námestí 2. O dva dni sa svojich obľúbencov dočká aj Sereď. Akcia prebehne tiež v Amfiteátri a začína o hodinu neskôr ako podujatie na východe Slovenska.Kapela je údajne v najlepších rokoch, hrá im to spolu tak dobre ako nikdy. Sľubuje veľkolepú show plnú efektov a kvalitnej muziky, preto by ste na akcii roka nemali chýbať.