Svadobné detaily

Tak a v takejto fáze sa nachádzam ja. Nie v tej, že všetko chcem nakúpiť, ale skôr naopak. Všetko chcem vyrobiť. Nad kadejakými maličkosťami rozmýšľam ako by sa dali po domácky s minimom financií vyrobiť. Môžem vám teda spísať inšpiračný zoznam toho, čo sa chystám alebo čo už som vyrobila:

svatba

  • Svadobná ŠPZ– Toto je veľmi strastiplná téma – či áno alebo nie. Dôvodom môže byť hlavne to, že nikdy neviete, či vás nezastavia policajti, ktorí vás budú chcieť pokutovať. O tom ako sa vyhnúť pokute, som sa bohužiaľ nedočítala. Jedine som zistila, že keď už budete trvať na svadobnej špzetke, tak aby ste si tú skutočnú dali na viditeľné miesto v aute. Za sklo napríklad. Hádam by to bola pre pánov policajtov poľahčujúca okolnosť. Ale pre istotu si pribaľte pár eur na pokutu.
  • Svadobné oznámenia –Dnes už existuje kopec rôznych programov na výrobu tlačovín od výmyslu sveta. Netreba ovládať náročné programy, zvládnete spraviť oznámenie aj v jednoduchých programoch. Poznám dievča, ktoré si spravilo svadobné oznámenie v power pointe a dokonca od nej ten návrh odkúpili tí, čo jej dané oznámenie tlačili. Takže do tejto kategórie patria všetky tlačoviny, nielen svadobné oznámenie. Keď už máte jedno, stačí to trochu prerobiť a máte aj iné.
  • Svadobné poháre –Deti majú toľko farieb na sklo… A keď aj nie, tak jedny kúpte a potom ich môžete podarovať najbližšiemu dieťaťu, ktoré máte k dispozícii. Dnes existuje na internete toľko krásnych inšpirácii, že by som si mala problém aj vybrať. Navyše dosť ušetríte a namiesto dvoch pohárov môžete kúpiť celú sadu a ešte vám aj zvýšia peniaze.
  • Darčeky pre hostí –Nie je nič krajšie ako keď si poctíte svojich hostí tým, že im vyrobíte vlastnoručne darčeky. Tie si budú vážiť oveľa viac ako nejaké kupované čokoládky, perníky, sviečky, či magnetky, ktoré len zavadzajú na chladničke.

manželé

Tri bodky píšem preto, lebo takto by sa dalo pokračovať do zbláznenia… Na svadbu sa takmer všetko dá vyrobiť. Nezabúdajte však na to, že by tam nemuselo byť toho moc veľa, aby to už nebolo moc gýčové. Ale je to vaša svadba, tak si užite svadobné plánovanie ako to najviac ide. Viac krát sa to už nemusí opakovať JKiež by sa nie..:)