Prečo si kúpiť luxusný matrac?

Mnohí ľudia neriešia kvalitu svojho matraca, a to je veľká chyba, pretože v posteli strávime približne tretinu svojho života. Počas spánku sa regeneruje naše telo a mozog. Prebiehajú dôležité metabolické procesy alebo v nich preberáme všetko, čo sa počas dňa stalo. Nekvalitné matrace narušujú náš spánok, môžeme mať bolesti svalov alebo kĺbov. Buďte k svojmu telu srdečný a doprajte mu kvalitný matrac. Telo sa vám odvďačí kvalitným spánkom a ráno sa zobudíte svieži a oddýchnutí.

matrac biely s modrým pruhom

Ako môžeme deliť luxusné matrace?

Najprv si povieme niečo o tuhosti. Tuhosť matracov má 5 kategórií.

Tuhosť 1 je určená pre ľudí do 60kg. Sú to extrémne mäkké matrace. Nie sú vhodné na každodenný spánok, to znamená, že ich môžeme použiť iba pri príležitostnom spaní pre osoby s nižšou hmotnosťou. Kvalitne sa na nich nevyspíte pretože nedržia chrbticu v správnom fyziologickom rozpoložení.

Tuhosť 2 sú stredne mäkké matrace. Odporúčame ich ľuďom s hmotnosťou od 50kg do 80kg. Matrace sú vhodné predovšetkým pre ženy, je kvalitnejší pre nižšie váhové kategórie.

Tuhosť 3 znamená stredne tvrdé matrace. Ide o tvrdšie matrace vhodné pre mladších ľudí alebo takých, ktorí radi spia na tvrdšom. Je určený pre váhovú kategóriu od 70kg do 110kg.

Tuhosť 4 je tvrdá. Kupujú si ju zákazníci s vyššou hmotnosťou od 90kg do 130kg. Neodporúčame ich pre ľahších ľudí, pretože matrac im môže počas spánku tlačiť na svalstvo a cievy.

Tuhosť veľkosti 5 sú extra tvrdé matrace určené pre osoby nad 130kg.

prierez matrac

Najpoužívanejšie sú matrace s tvrdosťou 2 a 3. Veľmi populárne sú matrace, ktoré majú viac druhov tuhosti. Ide práve o luxusné matrace, ktoré sú buď spracované veľmi kvalitne, alebo sú prispôsobené telám jednotlivých zákazníkov, teda sú to matrace robené na mieru. Luxusné matrace už dávno nie sú vecou bohatých ľudí. Dnes si ich už môže dopriať väčšina ľudí, pretože sa vyrábajú aj v nižších cenových reláciach. Avšak, nezabúdajte, že matrac je dlhodobá investícia, niekedy aj na celý život, preto na nich príliš nešetrite.