Výdobytky do domácnosti

Aj keď málokto má na nový domov našetrené, dostať hypotéku nie je zložité. V niektorých bankách dostanete peniaze po pár kliknutiach na internete. Dôležité je aby ste mali pravidelný mesačný príjem. Pre mnohých je dôležitý moderné, štýlové zariadenie. Zo začiatku je najdôležitejší výber obkladov, podláh či základnej elektroniky. Keď sa však už zabývate a máte nejaké peniaze nazvyš je pár technológií do domácností, ktoré vám uľahčia či spríjemnia bývanie.

pračka
                                                              
Robotický vysávač     V minulých rokoch prišiel na trh malý robotický vysávač, ktorý zapnete a o vysávanie sa viac starať nemusíte. Má tvar kruhu a na spodnej strane sa nachádzajú štetinky, ktoré zbierajú špinu. Najznámejší je iRobot Roomba. Kúpite ju v rôznych prevedeniach a cenách. Rozdiel je najmä vo výkone či senzoroch. Pre niekoho je dôležitý tiež výdrž batérie. Teraz však zoženiete aj lacnejšie verzie iných značiek.

vysavač
 
Kávovar                      Kávovar samozrejme k životu nepotrebuje nikto. Na prípravu kávy vo väčšine domácností stále slúži rýchlovarná kanvica. Ak však obľubujete espreso z kaviarní, určite sa takémuto zariadeniu potešíte. Zaobstarať si môžete kapsulové kávovary ako Dolce Gusto či Tassimo. Na prípravu nepotrebujete klasickú kávu, ale priamo kúpite kapsule s rôznymi príchuťami. Malé presso, cappuccino či latté. Na výber máte niekoľko druhov kávy. Okrem toho kúpite aj horúcu čokoládu či ľadový čaj. Kvalitnejšie no zároveň aj drahšiu sú klasické kávovary na mletú či zrnkovú kávu. Výhodou je aj možnosť vlastne našľahaného mlieka, aj rastlinného pre ľudí s intoleranciou. Kávu si kupujete sami a preto viete akú kvalitu pijete.

kávovar
 
Práčka so sušičkou     Kým práčka sa nachádza v každej domácnosti, sušička je raritou. Hlavne v zimnom období je problém so sušením prádla. Preto sú čoraz častejšie predávané práčky s priamo zabudovanou sušičkou.