Ako ochrániť vaše okolie od sklenených dverí a dvere od okolia

Rada by som sa s vami podelila o jednu milo – smutnú historku. Moja známa má veľký dom a na všetkých stranách sú naozaj veľké skleněné dveře LMmont. Vyzerá to veľmi dobre, to musím uznať. Posledné leto som k nej dosť často chodila, pretože sme riešili nejaké „obchodné“ záležitosti. To však nie je podstatné. Hneď za svojou terasou, kde sme trávili najviac času, má jedny z týchto obrovských sklenených dverí. Moju historku zhrniem do niekoľkých bodov, pretože inak, by to bolo naozaj na dlho.Vták letiaci okolo budovy s presklenou stenou.jpg

  • Deň prvý: Sedíme na terase, keď tu zrazu „BUM“. Do dverí, plnou rýchlosťou, napáli vták. Padol na zem, no po chvíľke sa našťastie otriasol a odskákal preč.
  • Deň druhý:Sedíme, kecáme, popíjame kávu, no a v tom „PRÁSK“! Toto už nebolo až tak vtipné, pretože do dverí narazil kamarátkin pes. V prvom momente sme si mysleli, že je mŕtvy, no našťastie nebol.
  • Deň tretí: Opäť raz si tak sedíme a zrazu do krásnych sklenených dverí letí futbalová lopta od susedových detí. Tento krát utrpel, našťastie, len dvere, ktoré mierne praskli, no ostali pokope.

Tieto udalosti sa naozaj stali tri dni hneď za sebou. Kamarátky som sa preto opýtala, či sú takéto situácie naozaj na dennom poriadku. Tá sa usmiala a povedala, že dvere menila už dvakrát. Keďže som nad podobnými dverami premýšľala i ja, táto skúsenosť ma prinútila k tomu, aby som sa poobzerala po tom, ako pred nimi ochrániť svoje okolie. To, čo som vypátrala, vám taktiež zhrniem v niekoľkých bodoch.
Malý pes s červeným obojkom sa pozerá cez sklo.jpg

  • Môžete si na dvere nalepiť nálepky, no to nie je až tak estetické. Lepšie je pred ne alebo za ne, umiestniť veľké kvetináče, vázy, alebo nábytok.
  • Pri psoch funguje najviac to, ak sa budú viditeľné predmety nachádzať vo výške ich očí. V tomto prípade stačí na sklo nalepiť takmer neviditeľnú tenkú pásku.
  • Pred loptami dvere ochráni len to, že si zaobstaráte dostatočne kvalitné sklo.