Box a ženy

Ženský box sa vracia aspoň do začiatku 18. storočia, keď v Londýne bojovala prvá žena. Ako majsterka Európy bojovala s mužmi i ženami. V tých dňoch pravidlá boxu umožňovali kopať, ale aj iné metódy útoku, ktoré nie sú súčasťou dnešného arzenálu. Napriek tomu, že ženy sa zúčastňujú boxu takmer tak dlho, kým šport existoval, ženské boje boli účinne zakázané pre väčšinu histórie boxu.

box

Prečo niektoré ženy začínajú tento šport?

Spálenie kalórií.
Za hodinu ľahko spálite približne 500 kalórií. Máte šťastie, ak spálite polovicu toho na bežiacom páse.Obvykle sa trénuje asi hodinu pred boxom. Môžete naozaj urobiť akékoľvek cvičenie na nohy, horné časti tela a hlavne ruky a premeniť svoj tréning na celé telo tým, že začnete s boxom. Pri boxe funguje takmer každá svalová skupina. Počas tréningu posilňujete svaly. Box vám umožňuje posilniť a tónovať vaše svaly s pomerne rýchlymi výsledkami.

Sebaobrana.
Sebaobrana je mimoriadne dôležitá hlavne pre ženy. Boxovanie a sebaobrana vás dôkladne pripraví na nečakaný útok a môžete sa ľahko obrániť. Integrita má za úlohu mať silné morálne princípy. Keď trénujete, neustále tlačíte svoje vlastné hranice a dozviete sa viac o sebe. Box vám pomôže zostať uzemnený a pokorný.

boxování

Sila.
Trénovanie okrem toho zvyšuje vašu celkovú silu. Dozviete sa, že máte veľkú silu, keď hodíte úder, pochádza zo síl v nohách a samozrejme z hornej časti tela. Mnoho ľudí sa bojí ísť do telocvične, ale nebudete sa báť boxu. Je to úžasná úľava a dobrý spôsob, ako si vybiť energiu a cítiť sa lepšie. Budete sa cítiť silnejší a schopnejší než kedykoľvek predtým.

Spočiatku to býva zastrašujúce. Ak začínate s boxom, nebojte sa trénovať aj s mužmi. Nájdite si správneho trénera alebo trénerku, ktorý vám pomôžu naučiť sa základy. Nikdy netrénujte ako amatér sám, nikdy neviete ako si môžete ublížiť.