Červená a nebezpečná. Rubeola u detí

V porovnaní s vtáčou alebo prasacou chrípkou alebo smrteľným záškrtom sa rubeola na prvý pohľad javí ako malá infekcia. Príznaky mierneho nachladnutia a mierne vyrážky na koži – takto deti do 10 rokov zvyčajne ochorejú. U starších detí a dospelých sa toto ochorenie často vyskytuje v opotrebovanej forme, aj keď je možný vážny priebeh s teplotou pod 40 stupňov. Dieťa sa stáva infekčným 2 dni pred objavením sa vyrážky a rozširuje vírusy ešte dva týždne po a ešte viac po zmiznutí všetkých príznakov ochorenia.

zarudnutí

Infekcia po etapách

  • Inkubačná doba trvá od 16 do 21 dní po infekcii.
  • Obdobie, keď diagnóza nie je jasná a klinický obraz pripomína obvyklú zimnicu, trvá niekoľko dní. Mierny tečúci nos a kašeľ, opuchy krčných lymfatických uzlín často ostávajú bez povšimnutia.
  • Vážnosť choroby je charakterizovaná výskytom malých škvŕn svetlej ružovej farby na tvári a tele. Zvyčajne sa prejavujú 1-2 dni po nástupe miernych prejavov, niekedy dokonca skôr.
  • Vyrážka zmizne za 2-3 dni a nezanechá žiadne stopy. A zvýšená teplota trvá až 3 dni, ale môže zostať normálna. V tomto prípade sa dieťa cíti pomerne dobre a často dokonca navštevuje školu, čím sa stáva prenášačom infekcie. Aby ste tomu zabránili, je lepšie nechať ho doma a zavolať lekárovi.

Ako vyliečiť vyrážku?

  • Netlačiť !
  • Prejdite na mliečno-zeleninovú stravu a dajte mu viac nápojov – džús, citrónový čaj a malinový alebo čierny ryžový džem, čerstvo stlačený pomaranč alebo jablkový džús.
  • Spravidla sa nevyžadujú žiadne ďalšie terapeutické opatrenia: dieťa sa rýchlo zotavuje.

vyšetření
Na rozdiel od väčšiny ostatných detských infekcií rubeola veľmi zriedkavo spôsobuje komplikácie. Avšak v jednom z 3 000 vírus ničí krvné doštičky. Výsledkom je, že sa vytvárajú modriny na tele dieťaťa a dochádza k zvýšenému krvácaniu. V jednom prípade z 6000 sa mozog zapáli – nastáva encefalitída. Našťastie sa lieky úspešne vyrovnávajú s takými komplikáciami.