Chitín – včelí produkt

Jedná sa o netradičný včelí výrobok, ktorý je mnohým neznámy. Obsahuje účinnú látku chitosan, ktorá sa vyznačuje antibakteriálnymi a dezinfekčnými vlastnosťami. Práve preto sa najviac využíva v kozmetike a v ľudovom liečiteľstve. Napomáha aj pri znižovaní krvného tlaku a pri problémoch s imunitou. Chitosan pochádza z telíčok mŕtvych včiel a jedná sa o mimoriadne vzácnu látku.slunečnice.jpg

Včelie žiarenie

Doposiaľ nie je úplne vedecky potvrdené, ale využívajú ho viacerí skúsení včelári. Hovorí sa, že ak s včielkami strávite minimálne 20 minút, tak potom už na Vás nezaútočia. Takisto je rozšírené tvrdenie, že ak na úľ postavíte fľašu s vodou, tak sa nepokazí tak rýchlo. Táto voda je dokonca vhodná na pitie pre cukrovkárov a upravuje cholesterol.

Trubčie mlieko

Má podobné zloženie ako materská kašička, ale obsahuje viac testosterónu. To ho predurčuje na využitie prevažne u mužov. Využíva sa na zlepšenie fyzického a mentálneho výkonu. Obsahuje veľké množstvo bielkovín.

Včelí peľ

Má široké využitie v prírodnej medicíne a takisto aj v prevencii. Obsahuje mimoriadne veľa biologicky aktívnych látok a živín – aminokyseliny, enzýmy, hormónov a vitamínov. Pri jeho používaní je ale potrebné poradiť sa s lekárom. Pri nesprávnom a častom dávkovaní môže spôsobiť alergie, prípadne narušenie imunitnej rovnováhy. Včelí peľ má mimoriadne účinky – je to silné prírodné antibiotikum, podporuje chudnutie, ma veľmi dobý vplyv na metabolizmus, spomaľuje starnutie, odstraňuje únavu a celkovo zlepšuje vitalitu. Pôsobí antidepresívne.
Má využitie aj v klimaktériu, priaznivo pôsobí na tvorbu pohlavných hormónov, je vhodný na liečbu zníženej potencie.
Predáva sa zvyčajne v sušenej forme. Vždy je potrebné chrániť ho pred slnkom, svetlom a vlhkom.včelí med.jpg

Propolis

Jedná sa o živicovú zmes vosku, ktorú včely zbierajú z rastlín, stromov a kríkov. Má podobne ako ostatné včelie produkty mimoriadne priaznivé účinky na organizmus, dokonca výnimočné pri ochrane pred žiarením, zastavuje rast plesní a pôsobí proti vírusom. Jeho liečivé vlastnosti využíva najmä farmaceutický, kozmetický priemysel a prírodné liečiteľstvo.
Najčastejšie sa využíva vo forme tinktúry.
Je dobre poznať aj nezvyčajné včelie produkty a využívať ich. Sú zdravé, čisto prírodné a obsahujú látky, ktoré sa nedajú chemickým spôsobom pripraviť.