Chystá sa znova zvyšovanie poplatkov v bankách?

Raz darmo, z vlastného krv netečie. Aj takto nejak by sa dalo opísať čo si naša vláda pripravila pre nás tentokrát. Predložila totiž návrh na zvýšenie bankového odvodu, a to najme z dôvodu že sa akosi prerátali. Sociálny balíček sem, sociálny balíček tam a zrazu zistili že pokladnička je prázdna. Aj preto by sa mal daný návrh prerokovať na zrýchlenej schôdzi.
Prázdna ulica.jpg
Osobitný odvody by banky mali platiť aj nateraz, no od budúceho roka sa už bavíme o dvojnásobnej čiastke a preto je všetkým nad slnko jasné k čomu to celé povedie. Nie je totiž žiaden predpoklad na to aby si to znova neodniesli obyčajný ľudia vo forme poplatkov za vedenie účtu alebo vybratie si vlastných peňazí cez bankomat. A tu sa dostávame ku samotnému problému pretože banky môžu urobiť nasledovné.

Nezavedú nové poplatky alebo nezvýšia súčasné

Táto možnosť je málo pravdepodobná keďže by sa v takomto prípade vedome pripravili o zisk. Aj keby sa voči tomu zaviesť vyššie ceny za vedenie účtu v banke postavila lokálna pobočka. Je jasné že zahraničný majiteľ bude rázne proti. Zisk je zisk.

Výber z bankomatu

Výber z bankomatu danej banky je dnes samozrejmosť. Jeho spoplatnenie je dnes považované za niečo čo by si nedovolí ani ten najväčší puritán. No črta sa možnosť, že by predsa len bolo možné buď obmedziť počet výberov. Alebo o poznanie predražiť výbery z cudzieho bankomatu. To by bol celkom riskantný krok a nemusel by sa vyplatiť, no je to jedna z možností ako na to.Budova banky.jpg

Koniec účtom zadarmo

K tomuto kroku stačí málo. Väčšina ľudí totiž dostáva na účet výplatu a stačilo by tak zdvihnúť minimálnu čiastku na 500€. Banka by tak mohla tvrdiť že daný človek nesplnil podmienky a tak nemá na účet zadarmo či za polovicu nárok. A nik by ju nemohol obviniť že ide je pridrahá. Druhou alternatívou by bolo potom spoplatniť niekto služby čo byli doteraz poskytované zadarmo. Síce by sa to dotklo oveľa menšieho počtu klientov ale stratu by to dokázalo vykryť a o to predsa ide. Vykryť stratu z odvodu do štátnej kasy.