Domáce masky na vlasy

Olivový olej Pri tejto maske je najdôležitejším aspektom pomer surovín, ktorý jednoznačne musí byť dodržaný. Pokiaľ chcete vlasy hydratovať bez toho, aby sa vám pokožka hlavy mastila, pridajte do dvoch lyžíc oleja jedno menšie vajíčko. Pripravenú hmotu stačí naniesť na vlasy, ktoré si zabalíte do uteráka a fólie. Po 30 minútach si vlasy opláchnite vlažnou vodou.

vlasy

Ricínový olej Obsahuje okrem omega mastných kyselín a vitamínu E aj vzácne minerály a proteíny, ktoré blahodárne pôsobia na vlasovú pokožku a aj štruktúru vlasov. Masku vytvoríte zmiešaním olivového a ricínového oleja v rovnakom pomere. Po nanesení masky si celú pokožku hlavy dôkladne pomasírujte.

Kokosový olej Zabraňuje tvorbe lupín. Stačí zmiešať štvrtinu šálky oleja s malinkou lyžičkou oleja z čajovníka, ktorý je jednotkou v boji s nepríjemným svrbením hlavy. Ideálny čas pôsobenia je minimálne dve hodiny.
Slnečnicový olej Pokiaľ túžite po objemnej hrive, tak siahnite po tomto zázraku z kuchyne. Zmiešajte väčšie vajíčko, lyžicu oleja a polovicu piva a efekt sa jednoznačne dostaví po pár hodinách pôsobenia.

Pivo Slad v pive obsahuje veľa bielkovín, ktoré opravujú poškodené a rozštiepené vlasy. Maska je jednoduchá na prípravu – pol šálky piva zmiešajte s malým vajcom a lyžičkou ľubovoľného oleja. Vlasy nechajte po omytí voľne vysušiť.
Zelený čaj Dokáže nielen simulovať rast vlasových folikulov, ale taktiež napomáha k zmierneniu štiepenia a vypadávania vlasov. Jednoducho si uvarte zelený čaj, ktorým po vychladnutí opláchnete vaše čerstvo umyté vlasy.
Káva Dodá vašim vlasom nielen lesk, ale vráti im aj zašlú farbu. Pripravte si zrnkovú kávu a nechajte ju vychladnúť. Do obvarenej usadeniny vmiešajte žĺtok a kyslú smotanu. Dôležité je spomenúť, že by ste masku nemali nanášať na suché vlasy.

olej

Banán Banány sú bohaté na cukry, vitamíny a železo. Vitamíny obsiahnuté v tomto ovocí napríklad podporujú prirodzené mastenie vlasov, čo zabezpečuje dokonalú hydratáciu. Stačí zmiešať menší zrelý banán s lyžicou medu, trochou mlieka a dvoma lyžicami kokosového oleja. Stačí rozmixovať a naniesť.