Nosenie detí v šatke sa nosí

V dnešnej dobe môžete v uliciach čo raz viacej vidieť matky, ba dokonca otcov, ktorí majú svoju ratolesť upevnenú na hrudi a nemajú so sebou kočík. Tento spôsob je každým dňom obľúbený viac a viac. Žena a mama, keď si to vyskúša príde na to, že bližšie k svojmu dieťatku už nemôže byť, preto to má to čaro. Na srdci cítite dych vášho novorodenca a hlavne máte voľné obe ruky. Hovorím o ergonomickom nosení, ktoré je pre maličkého „nosenčeka“ len a len prospešné. A pre rodičov nápomocné.

dítě

Ja osobne mám s nosením skúsenosť, svoju dcéru nosím doteraz a má skoro dva roky. Šatku som využívala predovšetkým na dlhé cestovanie autobusom, pretože sme vtedy nemali auto. Ale poviem vám, dnes už osobné auto vlastníme a nosič používam naďalej. Napríklad občas dcérku v ňom uspím, alebo si ju pritúlim, keď jej idú zúbky a jednoznačne ho používame na výlety a tam kde je problém sa dostať s kočíkom. Je to jednoduchšie, keď mate dieťa uviazané na sebe. Všetko. Aj nakupovanie a upratovanie, dokonca môžete takto aj pohodlne cvičiť. Dieťatko je spokojné a verte, že budete aj vy. Skúste to vyskúšať.

Na internete sú skupiny aj stránky, tak ak vás to zaujíma s ďalšími informáciami isto nebudete mať problém. Čo však zahŕňa nosenie detí a čo potrebujete na začiatok? Skoro vôbec nič, iba peniažky na kvalitnú certifikovanú ergonomickú pomôckunosič alebo šatku. Mali by ste rátať, že sa ceny pohybujú od 40 euro nahor, samozrejme na bazároch kúpite lacnejšie. Ak sa rozhodnete zainvestovať do nového produktu treba si to najlepšie všetko vyskúšať. Aj samotné nosenie, jednotlivé produkty a hlavne musíte zistiť, či sa vaše dieťa chce nosiť. Lebo nie všetky deti vám v šatke vydržia, stane sa že je to len chvíľková záležitosť a môže sa stať, že vaše dieťa bude chcieť byť iba v kočíku. Stáva sa to. A možno vám samotnej tento spôsobne nesadne.

holčička

Na internete nájdete aj veľa videí a návodov, no taktiež aj mnoho „fejkov“ a napodobenín. Dajte si na to pozor a naštudujte si charakteristické znaky ergonomického nosenia, lebo „klokanka“ a“šatka“ zo supermarketu naozaj nie je pre zdravé nosenie vhodná!