Snežienky môžete pestovať na záhrade, vo voľnej pôde, ale rovnako tak aj v nádobách na terase, či dokonca balkóne. Sú veľmi nenáročné a stačí málo, aby ste sa mohli každoročne tešiť z ich krásy.

sněženky

Pestovanie v záhrade

Pestovanie snežienok v záhrade je absolútne nenáročné. Základom je, aby ste si zakúpili kvalitné cibuľky. Vhodnou dobou na ich zasadenie je jeseň. Ak sa však ku vám dostanú na jar, môžete ich do zeme strčiť tiež. Nemusia vám síce vyrásť v daný rok, alebo sa nad zemou objaví iba zelená časť bez kvetov, ale po úspešnom prezimovaní sa z nich budete môcť tešiť naplno.

Nemusíte ich sadiť vôbec hlboko. Také štyri centimetre sú až až. Vhodné miesto je v podstate kdekoľvek, pretože skoro na jar, kedy kvitnú, sú stromy a kríky väčšinou bez lístia, takže im nebude nič tieniť.

Určite natrafíte na množstvo návodov ako snežienky pestovať. všade sa dočítate, že ich treba na zimu vybrať zo zeme, uložiť napríklad v piesku do pivnice. Ak ich ale necháte aj cez zimu v zemi, nič sa im nestane. Na jar krásne zakvitnú, možno sa dokonca aj rozmnožia.
Jediné čo im môže ublížiť sú hlodavce, ktoré zožerú celé cibuľky. To sa však môže stať pokojne aj počas leta, jari, či jesene.
Niekedy sa môže stať, že sa na jar neobjavia. Nezúfajte, pretože tieto rastliny si zvyknú dať niekedy ročnú pauzu.

Pestovanie v nádobách

Ak chcete snežienky pestovať v nádobách napríklad na balkóne, bude najlepšie ak si ich zaobstaráte na jar, a to už vykvitnuté. Dajte ich na balkón a nezabudnite ich sem tam poliať. po odkvitnutí nikdy nestrihajte listy. tie totiž rastliny potrebujú, aby nazbierali dostatok živín na budúci rok. Nechajte ju prirodzene vyschnúť a odstrihnite až potom.

jarní kytka

Na zimu ich môžete vybrať, alebo ponechať v črepníku. Hlavný rozdiel v starostlivosti je v zálievke. V momente, keď sa na jar objavia prvé nadzemné zelené časti, začnite snežienky polievať, pretože v črepníku nemôžu čerpať vlahu zo zeme.