Zázrak zo záhradky – Aloe Vera

Táto rastlina má skutočne všestranné využitie. Dá sa použiť ako na vonkajšie, tak aj na vnútorné použitie a jej zázračné účinky skutočne stoja za to. Ak si radi pestujete vlastné rastliny a radi sa staráte o záhradu, môžete si ju zaobstarať aj domov a sami s o ňu starať. Ak však záhradkárčenie až tak neobľubujete, môžete si v bio obchodíkoch kúpiť rôzne oleje, gély, krémy alebo šampóny s jej výťažkami. Príroda je však príroda a pamätajte že najlepšie výrobky si viete zabezpečiť sami doma, pretože v kupovaných produktoch je takmer vždy veľký podiel chemických látok, ktoré majú presne opačný účinok na naše zdravie, ako vyžadujeme.

aloe vera

Ak sa teda rozhodnete, že si ju chcete vypestovať doma, zázračné účinky môžete očakávať od viac-menej tuhej tekutiny, ktorá sa nachádza vnútri aloe listov. DÁVAJTE VŠAK POZOR aby ste nepoužili aj listy tejto rastlinky, paradoxne, tá obsahuje práveže škodlivé látky, ktorým by sme sa mali pri styku s pokožkou radšej vyhnúť a už vôbec ju nekonzumovať. Zdravá je teda dužina, ktorá sa ukrýva vnútri týchto listov. Lyžičkou ju vyberte, alebo ju vytlačte von do nejakej nádoby a môžete začať s používaním. Na čo má teda kladné vplyvy?

Dá sa použiť ako účinná náhrada šampónov na vlasy, na ktoré ma mimochodom veľmi blahodarné účinky, bežne možno nájsť aj v obchodoch s drogériu šampóny na vlasy s výťažkom z aloe, ďalej rovnaký vplyv má aj na našu pokožku, teda dá sa použiť aj ako náhrada za telový šampón. Okamžite hydratuje a regeneruje pleť, a obnovuje telové bunky.

aloe

Je teda výborná pri regenerácii odumretej pokožky, popáleninách, akné, proti oparom, štípancom od rôzneho hmyzu, pretože má protizápalové a upokojujúce účinky, priaznivý vplyv má aj na popáleniny alebo strie, lieči tiež aj vredy alebo ekzémy, či dokonca aj omrzliny. Výborne pôsobí a prispieva v boji proti kŕčovým žilám.