Zbavte sa mejkapu účinne rýchlo a prírodne

Na odličovanie vašej pleti, nemusíte používať iba kupované prípravky. Minimálne tri, si viete vyrobiť doma za pár minút a navyše veľmi lacno. Ďalším pozitívom je to, že viete presne, čo obsahujú a vašej pleti nebudete škodiť zbytočnou chémiou.

aloe vera

Aloe veraje u nás pomerne bežne pestovaná rastlinka. Je všeobecne známa ako riešenie na všetky ranky, škrabance, ekzémy, alergie a iné zranenia na našej koži. Látky, ktoré sú v tejto rastline obsiahnuté, však urobia dobre aj vašej tvári. Niektoré z nich pôsobia veľmi výživne, iné zas ako ochrana. Jednou z výhod je regeneračná schopnosť, ktorá spomaľuje prejavy starnutia. Ide hlavne o antioxidanty, vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu a saponíny, ktoré majú zas čistiace účinky. Ak teda máte jedno aloe vera i vy, určite ho na prípravu čistiacej vody použite.
Zo staršej rastliny odrežte asi dva listy, odstráňte hrubú, pichľavú šupku a dužinu roztlačte vidličkou. Ak bude príliš hustá, môžete ju zmiešať s troškou vody. Túto zmes naneste na vatový tampónik a svoju tvár si vyčistite rovnakým spôsobom, ako to robíte s klasickou pleťovou vodou, či krémom.

tvář

Druhým overeným receptom je uhorková šťava.Stačí nastrúhať jednu šalátovú uhorku, nechať ju chvíľu odstáť a rukami vytlačiť šťavu. S ňou si následne vyčistite celú tvár, ale taktiež oblasť dekoltu a krk. Uhorky majú výborné regeneračné schopnosti a navyše dokážu uvoľňovať póry na našej pokožke.

Na čistenie tváre je veľmi účinný aj zelený čaj.Stačí ho klasicky vylúhovať, nechať vychladnúť a použiť na čistenie. Zaobstarajte si však sypaný čaj, ktorý obsahuje viac prospešných látok. Jeho najsilnejšou zbraňou, je vysoký obsah antioxidantov a podobne ako aloe vera, spomaľuje starnutie buniek. Pokiaľ si pripravíte vrecúškový čaj, na odlíčenie tváre môžete použiť samotné vrecúško. Vždy však počkajte kým úplne vychladne.