Internet- zdravotný asistent

Možno to na prvé vypočutie vyznie trošku divne, no internet už môže byť našim lekárom. Ak sme chorí, či už máme chrípku, zápaľ hrdla, boľavé zranenie, alebo nesprávny jedálniček, internet nám poskytne odpovede na všetko a je pravdepodobné, že niektoré môžu skutočne pomôcť. Takže je takým zdravotným asistentom, niekedy aj fitness trénerom. 
doktorka s náčiním
Nie však samotný internet a počítač sám o sebe, ale ľudia, ktorí si touto cestou navzájom vymieňajú informácie v podobe skúseností a rád.
Ak som mal chrípku a bolelo ma hrdlo, pomohla mi napríklad informácia, v ktorej som sa dočítal, že pri nepríjemnej bolesti hrdla pomôže ako prvá pomoc uvarená voda, do ktorej vyšťavíte citrón, pridáte med a takúto teplú vodu vypijete. Pozor! Samozrejme nie vriacu vodu, ale dosť teplú, skrátka aby ju bolo možné vypiť bez popálenia. V tom momente skutočne nastane určitá úľava, no takto treba postupovať zakaždým, ak sa bolesť dostaví. No ako vravím, ide o prvú pomoc, ak chcete s bolesťou zatočiť natrvalo, osobne mi zakaždým vždy pomôže zázvorový čaj, ktorý sa vyluhuje aspoň 10 minút.
Nedávno sa mi stala nepríjemnosť, kedy som sa obaril pri varení a mal som popáleniny. Samozrejme, zapnem internet. Ako prvá pomoc sa odporúča, popáleniny namočiť do studenej vody a potom prikladať studené obklady. Handry namočené v studenej vode, alebo dokonca veci z mrazáku. Ako prvá pomoc prišla okamžitá úľava, no takto som to robil cca hodinu v kuse, no nakoniec mi pomohol prášok s ionizovaným striebrom, odporúča sa i koloidné striebro.
zdravotní sestra
Ako je to s radami o stravovaní a internetom?Dodnes sme počúvali, že klobásky, slanina, domáce mäsové produkty,… sú nezdravé, majú sa konzumovať len príležitostne. No na internete sa dočítame, že sú zdravé a mali by sa konzumovať častejšie, takmer pravidelne. Od detstva nám vraveli, aby sme jedávali ovocie. Na internete nájdeme informácie, že ovocie obsahuje zbytočne veľa cukru, no pritom nás nezasýti. V jednom článku sa tvrdí, že máme uprednostňovať sacharidy pred tukmi, v druhom článku presný opak. Ako sa z týchto informácií vymotať a nájsť tú správnu? Jednoducho, ignorujte ich! Každý máme iný metabolizmus a na každého vplývajú určité suroviny inak. Počúvajte iba svoje telo.