Máte dlhšie trvajúci kašeľ? Nenechajte nič na náhodu, navštívte svojho lekára!

Čiastočné blokovanie dýchacích ciest vedie k nepríjemným komplikáciám s dýchaním, ktorých výsledkom býva nežiadúce dusenie.

Môže to byť neželaným príznakom chochp, teda chronickej obštrukčnej choroby pľúc, ktorej príznaky je potrebné rozoznať čo najskôr a čo najskôr im treba predísť. V prípade podozrenia si určite nájdite čas navštíviť minimálne svojho obvodného lekára a nebojte sa s daným problémom spojeným s dýchaním priznať.

kapky

Kašľanie sme začali spájať predovšetkým s ľahko liečiteľnými chorobami, ako je napríklad nádcha či chrípka. Avšak tento stav ťažšieho dýchania môže byť spojený i s oveľa závažnejšími chorobami, ktorých riziko nemôžeme v žiadnom prípade podceňovať, pretože ak dáme chorobe chochp priestor, stáva sa neliečiteľnou.
Smutná je štatistika, podľa ktorej práve v dôsledku diagnózy tohto ochorenia zomiera viac ľudí, než v prípade rakoviny pľúc a rakoviny prsníka dohromady.

Vravíme o počte okolo 3 000 000 ľudí na celom svete za jeden rok. Ľudí, ktorým sa identifikovala táto diagnóza, je dnes asi 210 000 000, čiže ešte smutnejšie číslo. Znepokojujúca je takisto informácia, podľa ktorej sa stáva toto ochorenie čoraz viac rozšíreným a to hlavne v našom dnešnom civilizovanom svete, výnimkou nie je ani Európa či Slovensko.

Možné príznaky zbadáme, ak kašeľ trvá už dlhšiu dobu, než býva vo zvyku u chrípky, rovnako tak ak pri tomto dlhšie trvajúcom zdravotnom probléme vykašliavame hlieny. Choroba sa môže dostaviť neskôr, kedy už bude v pokročilom štádiu. Navyše s vyšším vekom pribúda i väčšie riziko komplikovaného liečenia. V mnohých prípadoch sa dá tento stav iba stabilizovať, avšak kompletné vyliečenie býva v takomto prípade zatiaľ nemožné.

informace

Zrodom tejto choroby sú príčiny, ktoré sa mnohých z nás dotýkajú každým dňom. Samozrejme mám na mysli fajčenie, ale i vdychovanie škodlivých látok v nezdravom prostredí.