Salsa

Slovo „Salsa“ spraví to, že väčšina ľudí, začnú vstávať a tancovať v rytme salsy! Je to taká zábava, už len keď sa snažíte dostať do rytmu tejto hudby. Skvelá vec týkajúca sa salsy spočíva v tom, že sa každý človek, bez ohľadu na vek, sa môže naučiť tancovať a atmosféra je úplne priateľská. Salsa je hlavným pocitom, ktorý dokazuje skutočnosť, že existuje veľa salsových klubov, ktoré ľudia priťahujú svojim nákazlivým rytmom. Uvidíte, že ľudia všetkých národností tancujú spolu, preto ich priťahuje táto úžasná atmosféra.

tango

Nie je teda prekvapujúce, že by ste sa chceli naučiť tejto zábave. Učenie salsy je skvelý spôsob, ako sa stretnúť s mnohými novými ľuďmi a je veľmi ľahké sa to naučiť. Ak navštívite kluby, zistíte, že pomerne málo z nich začína večer s lekciami pre začiatočníkov a tých, ktorí už vedia salsu. Salsa zahŕňa rytmické pohyby tela a zistíte, že akonáhle začnete, môže byť veľmi ťažké sa zastaviť!

salsa

Pozrime sa na trochu histórie salsy
Salsa je považovaná za národný tanec v Portoriku a je podobná tanečnému stýlu Mambo. Salsa v španielčine v skutočnosti znamená korenistú chuť. Späť v roku 1933, kubánsky skladateľ Piniero napísal niektoré texty po jedle, ktoré nebolo dosť korenené. Oveľa neskôr, v roku 1962 Jimmy Sabater zložil Salsa y Beme, ktorý povzbudzoval tanečníkov, aby pridali korenie k svojim tanečným pohybom. Hudba sa môže podobať afro-latinským rytmom. Takže pokiaľ ide o tanec, môže to byť vykonané na rôzne rytmy.

tancování

Zistíte, že existujú rôzne štýly salsy – kubánskej, Puerto Rican, kolumbijskej, brazílskej, New York Miami, štýl Los Angeles a tak ďalej. Všetky z nich sú skvelé na učenie, pretože sú jednoducho výsledkom rôznych štýlov výučby s tanečnou formou vyvíjajúcou sa cez čas.

Ak sa chcete naučiť salsu, môžete sa zaregistrovať na súkromné ​​tanečné lekcie, kde môžete získať osobnú pozornosť od vyškolených učiteľov. Skupinové kurzy ponúkajú aj mnohé tanečné školy, kde vás učia základné kroky, s ktorými musíte začať. Takisto sa stretnete s „drop-in“ triedami, kde môžete prísť a učiť sa príležitostne, po ktorých sa môžete podeliť o svoje kroky s partnerom, ak si to prajete.