Sklo a uzatvorenie priestorov

Každý byt, dom či iná budova má množstvo ďalších priestorov, ktoré vyžadujú vhodné predelenie nielen formou stien, ale aj vhodnými dvermi. Tie slúžia predovšetkým pre účel uzatvorenia jednotlivých miestností.
Zdalo by sa, že ich účel je len tento praktický, ale práve naopak, sú aj dôležitým estetickým prvkom interiéru. Nevhodný výber môže celý priestor narušiť.
Ak si chcete dať na výbere tohto detailu záležať, tak môžu byť pre vás nielen inšpiráciou sklenené dvere.

prosklené dveřš

Jedná sa o moderné, elegantné a celkovo veľmi príťažlivé riešenie, ktoré splňuje všetky požiadavky a to aj náročných zákazníkov.
Jedná sa o bezpečnostný typ skla, ktorý je upravovaný gravírovaním, brúsením, pieskovaním, lepenou fóliou a podobne, aby získalo dokonalý design podľa požiadaviek zákazníkov. Tým pádom splňujú nielen účel, ale aj estetický charakter.
Bezpečnosť zase zaisťuje technológia úpravy tohto materiálu. Jedná sa o spracovanie kalením, ktoré zaisťuje lepšiu odolnosť a možnosť rozbitia je minimálna. V prípade, že by k niečomu takému došlo, tak sa rozsype na tupé kúsky.

Dekorovanie skla zase zaistí estetickú časť celej záležitosti. Okrem priamej tlače do skla sú aj možnosti lepenia fóliou, ktorá môže byť farebná či potlačená rôznymi motívmi a vzormi.
Sklenené dveresa môžu otvárať klasicky, takže kývavé, otočné alebo tiež posuvné. Môžu byť presklené celé v kombinácii s kovovými prvkami alebo drevené a sklo slúžiť ako výplň.

chalupa

Elegancia tohto materiálu prináša osviežujúce riešenie do každého typu interiéru. Nielen, že prepúšťa dostatok svetla, čo oceníte predovšetkým v tmavších interiéroch, tak priestory dokáže aj opticky zväčšiť.
Nemusíte sa u presklených variant obávať ani možnosti zamykania, pretože v tomto prípade to umožňuje kombinácia skla a kovového kovania aj so zámkom. Ak teda hľadáte moderné, účelové a zároveň estetické riešenie, tak toto je správna voľba.