Vodné atrakcie na Slovensku

Návštevnosť kúpalísk či miest, v ktorých sa nachádza voda, stúpa obzvlášť v letných mesiacoch. Voda láka hlavne v horúcom počasí. Niektoré prevádzky sú však navštevované počas celého roka, dokonca aj v zimných mesiacoch. Aquaparky na Slovensku sú kryté, vďaka čomu umožňujú návštevníkom celoročný prístup. Ak teda hľadáte zábavu vo vode, ktorá by vám bola prístupná v akomkoľvek ročnom období, aquaparky sú tou správnou voľbou.

tobogány

Kvalita aquaparkov na Slovensku je porovnateľná s okolitými krajinami

Slovensko je v rámci strednej Európy vychýrené aquaparkami a taktiež aj službami, ktoré ponúkajú. V aquaparkoch sa nielen ovlažíte či zabavíte, ale aj dokonale zrelaxujete a mnohé tiež majú aj gastro služby na vysokej úrovni. Aquaparky sa hodnotia na základe ponuky vodných atrakcií, veľkosti vodnej plochy, ktorú majú návštevníci k dispozícií a ponuky wellness služieb. Súčasťou aquaparkov na Slovensku sú bazény otvorené, ale aj kryté. Vďaka teplej termálnej vode, ktorá sa nachádza v otvorených bazénoch je možné kúpať sa v nich v akomkoľvek ročnom období. Za najobľúbenejšiu atrakciu sa považujú tobogány. V areáloch aquaparkov nájdeme rozličné druhy tobogány v rôznej dĺžke, ktoré v sebe kombinujú adrenalín a zábavu. Zabavia sa na nich nielen vaše deti, ale aj vy. Mnohé tobogány ponúkajú nezabudnuteľný zážitok aj vďaka adrenalínu či špecifickému podsvieteniu, vďaka ktorému na jazdu len tak ľahko nezabudnete. Súčasťou mnohých aquaparkov je aj vodná atrakcia, ktorá je obľúbená po celom svete – bazén s vlnami.

aquapark

Wellness je dôležitou súčasťou aquaparkov na Slovensku

Netreba zabúdať ani na wellness. Ponuku takýchto služieb nájdeme vo väčšine aquaparkov. Pokiaľ sa budú vaše deti zabávať na tobogánoch, vy si môžete dopriať rôzne druhy masáži či skrášľovacích kúr. Vo wellness zónach tiež nájdeme aj horúce vírivky či rôzne druhy sáun, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie človeka. Aj keď sa najčastejšie môžeme stretnúť s klasickou fínskou saunou, mnohé aquaparky majú v ponuke aj iné, napríklad bylinkové.

Aquaparky na Slovensku ponúkajú aj gastro služby na vysokej úrovni

Okrem zábavy a oddychu v aquaparkoch nájdeme aj výborné jedlo. Na výber máme z gastro stánkov, ale rovnako aj z reštaurácií, ktoré majú v ponuke rôzne druhy chutných jedál. Nemusíte sa teda obávať, že ak vyhladnete, nebudete mať ako uspokojiť svoje chuťové bunky. Aquaparky na Slovensku predstavujú kombináciu zábavy, oddychu a gurmánskeho zážitku. Ak chcete aj vy navštíviť nejaký aquapark, na stránke www.nasavoda.sk nájdete rôzne zaujímavé informácie.