Dámske kabáty nikdy nevyjdú z módy

Kabát je vrchné oblečenie, ktoré má dlhú tradíciu nosenia u dám aj pánov. Pôvodne sa šili len z dostupných prírodných materiálov, najčastejšie z vlny, keďže práve vlna má vysokú hrejivosť. Dnes máme na trhu dámske kabáty v rôznom materiálovom prevedení, ale prírodné materiály sú stále in. Vlna, kašmír, alebo zmesové kombinácie s polyesterom, či polyamidom nám zabezpečia vysokú kvalitu dámskeho kabáta a spokojnosť nositeľky. Pri výbere nového kabáta je kľúčová práve kvalita, aby sme ho mohli nosiť viac sezón. Samozrejme nám musí dobre sedieť veľkosť a strih.

kabát

Dámske kabáty majú široké využitie

Dnešné moderné trendy sú uvoľnené a dovoľujú takmer všetko. Dôležité je, aby sa dáma vo svojom outfite dobre cítila, aby ju charakterizoval a vystihoval. Dámske kabáty je možné nosiť už v jesennom období, výborne sa hodia na bežné nosenie do práce. Na takéto použitie sú obľúbené flaušové typy kabátov. Samozrejme v prípade elegantných modelov nie je problém obliecť si dámsky kabát do divadla, alebo spoločenskú udalosť. Dámske kabáty sú ideálne ako vrchná vrstva k spoločenským šatám. Na zimné nosenie vyberajte dámske kabáty, ktoré sú futrované, teda podšité teplou vrstvou, aby vás dostatočne zahriali počas mrazivých dní. Kapucňa s odnímateľnou kožušinou je veľmi praktická, dámy ju ocenia ako pokrývku hlavy v prípade vetra.

žlutý kabát

Aký typ kabáta sa vám bude hodiť ?

Dnešný trh nám ponúka takú veľkú škálu farebnosti dámskych kabátov, že budete mať problém si vybrať. Všetky možné odtiene od smotanovej bielej, cez béžové, elegantné sivé, červené, v ktorých budete neprehliadnuteľná, modré, alebo tradičné čierne. Nehovoriac o vzoroch, ktoré môžu urobiť váš kabát výnimočným. Moderné abstraktné vzory, alebo vzor kvetín, káro, či klasický elegantný vzor rybia kosť…tieto a ďalšie iné možnosti dokážu ozvláštniť každý kabát. Krátky, alebo dlhý kabát, s opaskom, či bez, vyberajte podľa príležitosti a ročného obdobia. Nezabúdajte, že po skončení sezóny je nutné dať kabát vyčistiť do čistiarne, v žiadnom prípade ho nedávajte do práčky. Znehodnotili by ste ho a to by bola škoda.

Širokú ponuku dámskych kabátov v rôznych veľkostiach nájdete na www.glashgirl.sk. Vyberte si kabát trendového strihu, v ktorom budete zaručene štýlová.